Akcja Ogólnopolska „Jak nie czytam, jak czytam”

Utworzono dnia 23.06.2017

„Jak nie czytam, jak czytam”

1 czerwca dołączyliśmy do Ogólnopolskiej  akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.  W akcji wzięło udział z naszej szkoły 111 osób, byli to uczniowie całej szkoły, grupy przedszkolne, nauczyciele, a nawet rodzice. Celem akcji była przede wszystkim promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, pokazanie nieczytającym uczniom, że książki są popularne wśród ich rówieśników.

Organizatorem akcji była redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Redakcja podaje: „według badań 63% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. Badania obejmują jednak osoby powyżej 15 roku życia.

Młodzież czyta znacznie więcej, więc stwierdziliśmy, że może nauczyć czegoś dorosłych, manifestując to, co dla nich naturalne – czytanie”.

Zeszłoroczny rekord

10 czerwca 2016 r. o 10.00, dzięki zaangażowaniu ponad 2000 bibliotek z całej Polski, prawie pół miliona uczniów czytało w jednym momencie: w szkołach, na rynkach miast, w centrach handlowych, a nawet na Giewoncie.

Do 1 września br. organizatorzy podadzą, do publicznej informacji, dane dotyczące tegorocznej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.

Akcja ta zbiegła się z organizowanym przez szkołę i rodziców Dniem Dziecka, wobec czego wykorzystaliśmy sposobność na promowanie czytelnictwa. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu promocyjnego wykonanego przez ucznia naszej szkoły Dominika Pelca.

Bożena Grobelska

"Jak nie czytam, jak czytam"

Utworzono dnia 23.06.2017, 12:58