Konkurs czytelniczy

Utworzono dnia 03.11.2017

„Dzięki czytaniu – lepiej rozumiemy siebie

i innych ludzi”.

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zaprosiliśmy wszystkich uczniów ZSP w Trześni do wzięcia udziału w ogólnoszkolnych rozgrywkach czytelniczych.

W każdej klasie odbyły się wewnętrzne eliminacje, które pozwoliły wyłonić 2 najlepiej czytających uczniów w danym przedziale wiekowym. Następnie dnia 26 października 2017 r. zorganizowaliśmy na auli szkoły rozgrywki pt.:

„ Czytać każdy może” o miano „Mistrza pięknego czytania”.

Pojedynki odbyły się w 3 kategoriach: klasy 2-3, klasy 4-5 oraz klasy 6-7. W pierwszym etapie uczestnicy naszego konkursu mieli za zadanie zaprezentować fragment wybranej przez siebie książki, wypożyczonej z biblioteki szkolnej. Następnie jury wyłoniło uczestników drugiego etapu, tym razem uczniowie musieli zmagać się z łamańcami językowymi.

Do drugiego etapu przeszli: Tomasz Pacholczak, Radosław Ramus, Julia Mierzwa, Wiktoria Pelc, Emilia Zając, Konrad Gradkowski, Julia Bujak, Jan Wójcik, Julia Walczyna i Dominik Pelc.

Przed jury stało trudne zadanie, gdyż wszyscy wykazali się umiejętnością pięknego czytania, czystą dykcją i właściwą interpretacją czytanego tekstu. Po burzliwych obradach zostali wyłonieni następujący zwycięzcy:

„Mistrzem pięknego czytania”  zostali:

• w kategorii klas 2-3 – Julia Mierzwa
  • w kategorii klas 4-5 – Emilia Zając
  • w kategorii klas 6-7 – Dominik Pelc

Zwycięzcy zostali nagrodzeni książką, a wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali dyplomy i ciekawe gadżety na pamiątkę.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie całej imprezy czytelniczej, która była interesującą formą popularyzowania wartościowej literatury dla dzieci i młodzieży.

Organizatorzy: Bożena Grobelska i Sylwia Krajewska

Konkurs czytelniczy