Projekt klasy III

Utworzono dnia 10.01.2018

Projekt edukacyjny klasy III – zilustrowanie legendy „Złota kaczka”.

Klasa III podjęła się wyzwania, jakim było zilustrowanie legendy pt. „Złota kaczka”. Zilustrowaniu baśni, pomagali rodzice uczniów klasy III. Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni p. Zuzanny Florek zapoznali się z treścią legendy.  Opowiada ona o biednym szewczyku Lutku, który mieszkał i pracował w Warszawie. Pewnego dnia dowiedział się, że w podziemiach zamku Ostrogskich na rzece Tamce, można zobaczyć Złotą Kaczkę. Na szczęśliwca, któremu uda się ją spotkać, czeka bogactwo. Lutek postanowił odnaleźć tajemniczego ptaka. Jego starania zakończyły się sukcesem, otrzymał od Złotej Kaczki sto złotych dukatów. Jednak nie mógł z nikim podzielić się tym majątkiem. Lutek był jednak chłopcem o dobrym sercu i ofiarował część dukatów ubogiemu staruszkowi. Stracił wówczas wszystkie pieniądze. Nie był smutny z tego powodu, gdyż zauważył, że „pieniądze nie dają szczęścia, jeśli nie można się nimi z nikim podzielić”.

Baśń ta uczy dzieci tego, że tak naprawdę najprawdziwszy skarb bije w piersiach tych, którzy mają dobre i wrażliwe serce na potrzeby innych ludzi.

Zapraszamy do biblioteki szkolnej w celu zapoznania się z pracą klasy III, powstała książeczka wzbogaciła zasoby naszej biblioteki.

"Złota kaczka"

Utworzono dnia 10.01.2018, 18:34