Spotkanie z poetą

Utworzono dnia 07.03.2018

Sprawozdanie- spotkanie z poetą

W dniu 06.03.2018r. odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas IV-VII z poetą młodego pokolenia - p. Krzysztofem Kwasiżurem.  Twórca ten oprócz tego, że pisze  piękne wiersze, które zostały zebrane i wydane w czterech tomikach, jest także prozaikiem, krytykiem literackim i felietonistą. Przedstawił on naszym uczniom pokrótce historię swojego życia, opowiedział o tym, co jest jego inspiracją i odpowiedział na szereg pytań, które zadawali mu uczniowie. Niektóre z wierszy zostały głośno odczytane i zinterpretowane przez samego autora.

Spotkanie to miało na celu bliższe zapoznanie się z twórczością i sylwetką p. Kwasiżura, który jest poetą „sąsiadem”, bowiem mieszka w pobliskich Furmanach. Miało również na celu uświadomienie uczniom, iż każdy może spróbować swoich sił w poezji, jeśli tylko posiada ku temu predyspozycje.

Na zakończenie poeta zapowiedział wydanie swojego nowego dzieła, tym razem pisanego prozą, a chętni uczniowie zostali obdarowani pamiątkowym autografem.

Pan Krzysztof Kwasiżur pomógł nam również w wytypowaniu zwycięzców wewnątrzszkolnego konkursu recytatorskiego, za co serdecznie dziękujemy.

Mamy nadzieję, że po ukazaniu się kolejnych dzieł twórcy, zawita on jeszcze w mury naszej szkoły.

Kinga Robak

Spotkanie z poetą