Utworzono dnia 11.09.2017

Regulamin szkolnego konkursu na Logo Szkoły Promującej Zdrowie

1. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkolno-Przedszkolny w Trześni.

2. Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie konkursu jest szkolny koordynator promocji zdrowia pani Sylwia Krajewska oraz pani Agnieszka Żbikowska.

3. Cele konkursu:

- zapoznanie się przez społeczność szkolną (uczniów, rodziców, pracowników szkoły) z ideą Programu Szkoła Promująca Zdrowie,

- zdobycie wiedzy na temat koncepcji, strategii i definicji Szkoły Promującej Zdrowie,

- poznanie standardów Szkoły Promującej Zdrowie,

- rozwijanie u uczniów umiejętności plastycznych, informatycznych,

- promowanie wśród społeczności szkolnej postaw prozdrowotnych i proekologicznych.

4. Przedmiotem konkursu jest przedstawienie własnej wizji logo Szkoły Promującej Zdrowie w formie płaskiej pracy plastycznej. Zwycięskie logo będzie specjalnym logiem naszej szkoły w ramach Programu Szkoła Promująca Zdrowie.

Praca plastyczna przedstawiająca logo Szkoły Promującej Zdrowie ma spełniać następujące wymogi:

- format pracy A3 lub A4,

- technika wykonania pracy dowolna,

- praca płaska (dopuszcza się wykonanie pracy w wybranym graficznym programie komputerowym – wykonana praca w programie komputerowym musi być wydrukowana i zapisana na płycie CD)

- praca powinna być podpisana czytelnie z tyłu imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą, do której uczęszcza uczeń.

Konkurs adresowane jest dla dwóch grup wiekowych: uczniów klas 0-3 oraz uczniów klas 4-7. .Komisja konkursowa przydzieli I, II, III miejsce w każdej kategorii wiekowej. Prace można składać do 25 września 2017r. do pani Sylwii Krajewskiej lub pani Agnieszki Żbikowskiej. Przy ocenianiu prac konkursowych brana będzie pod uwagę przede wszystkim pomysłowość uczniów, technika wykonanej pracy oraz staranność, estetyka i samodzielność wykonania pracy, a także spójność wykonanego logo z założeniami Szkoły Promującej Zdrowie. Spośród nagrodzonych prac w dwóch kategoriach wiekowych zostanie wyłonione jedno logo, które będzie naszym szkolnym logiem Szkoły Promującej Zdrowie. Logo najlepsze z najlepszych zostanie wyłonione w drodze głosowania uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania będzie czuwać przewodniczący szkolnej komisji konkursowej.

5. W skład komisji konkursowej oceniającej prace plastyczne uczniów wchodzić będzie szkolny koordynator promocji zdrowia pani Sylwia Krajewska, członkowie zespołu ds. promocji zdrowia: pani Agnieszka Żbikowska, pani Monika Gamoń – przewodnicząca Rady Rodziców, jak również nauczyciel plastyki pani Bożena Grobelska.

6. W konkursie do wygrania przez uczniów czekają ciekawe nagrody m.in. książki o tematyce przyrodniczej.

7. Udział ucznia w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody przez rodziców/opiekunów prawnych ucznia na zbieranie i przetwarzanie danych osobowych w zakresie związanym z konkursem, zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

8. Informacje o Programie Szkoła Promująca Zdrowie znajdują się na stronie internetowej szkoły.

Organizator konkursu: Sylwia Krajewska, Agnieszka Żbikowska

Licznik odwiedzin: