Konkurs wiedzy o gminie Gorzyce

Utworzono dnia 10.04.2018

IV edycja konkursu wiedzy o gminie Gorzyce

„Nasza mała ojczyzna”.

Dnia 6 kwietnia 2018 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów ze szkół podstawowych z gminy Gorzyce, którzy reprezentowali swoje szkoły w IV edycji konkursu wiedzy o gminie Gorzyce „Nasza mała ojczyzna”. Patronat honorowy nad konkursem objął wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy. Celem konkursu organizowanego przez nauczycieli naszej szkoły – pani Sylwii Krajewskiej  i pani Bożeny Grobelskiej było promowanie wśród młodych mieszkańców wiedzy na temat gminy, jej tradycji, historii oraz walorów przyrodniczych i kulturowych, także zapoznanie z życiem i twórczością miejscowego artysty ludowego pana Jana Puka w związku z jego 30-leciem pracy artystycznej. Do konkursu przystąpiło 23 uczniów, którzy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 60 pytań. Uczniowie wykazali się niezwykłą wiedzą. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce zajęła Emilia Zioło z SP Furmany

II miejsce zajął Adrian Rogowski z SP w Sokolnikach

III miejsce zajął Norbert Grobelski z SP nr 2 w Gorzycach.

Dyrektor ZSP w Trześni ufundował dodatkową nagrodę dla szkoły, której reprezentacja otrzymała największą liczbę punktów z testu. Nagrodę otrzymała Szkoła Podstawowa z Furman i Szkoła Podstawowa nr 2 z Gorzyc.

Nagrody i dyplomy uczestnikom konkursu oraz podziękowania dla opiekunów wręczyli: wójt gminy Gorzyce pan Leszek Surdy, pan Jan Puk i dyrektor ZSP w Trześni pan Jerzy Paw.

Nagrody ufundowane zostały przez wójta gminy Gorzyce, dyrektora ZSP w Trześni. Słodki poczęstunek dla uczestników konkursu przygotowała Rada Rodziców ZSP w Trześni.

Gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom konkursu i zapraszamy do udziału w V edycji konkursu w przyszłym roku.

S. Krajewska

Konkurs wiedzy o gminie Gorzyce