Miesiąc bibliotek szkolnych

Utworzono dnia 15.11.2017

Minął nam już Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Jak co roku wzięliśmy udział w obchodach MMBSz, celem tej akcji jest głównie promocja bibliotek szkolnych oraz czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Tegorocznym hasłem obchodów było: „ Książka nas łączy”.

W związku z tym w naszej szkole zorganizowaliśmy:

• Kiermasz Taniej Książki Księgarni Wysyłkowej „Tuliszków”, który cieszył się zainteresowaniem wśród uczniów, ich rodziców i nauczycieli.
  • Przez tydzień od 23-27 października, na długich przerwach z głośników szkolnych rozbrzmiewała muzyka z „Nakręconych książek” – m.in. Harrego Pottera,  Akademii Pana Kleksa i in.
  • W ramach współpracy z biblioteką publiczną zaprosiliśmy do wzięcia udziału w akcji - Bookcrossing – czyli akcji polegającej na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych: w parku, pociągu, w teatrze, kawiarni, galerii, kinie, jak również w miejscach specjalnie w tym celu przygotowanych – półce w Bibliotece w Trześni lub w Gorzycach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.
  • W miesiącu tym, do naszej świetlicy zaproszona została projektantka mody pani Justyna Gamoń-Wesołowska, która zapoznała uczniów z tajnikami swojego zawodu oraz poczytała dzieciom wiersze.
  • Zostały ogłoszone także konkursy:
  • LIGA Czytelników – na stronie www. szkoły co miesiąc ukazuje się tabela, w której każda klasa może sprawdzić swoją aktualną lokatę na tle całej szkoły, jak dotąd prym wiedzie klasa II.       GRATULUJEMY J
  • Najlepszy Czytelnik w roku szkolnym 2017/2018- konkurs zostanie rozstrzygnięty w czerwcu 2018 roku.
  • Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zaprosiliśmy wszystkich uczniów ZSP w Trześni do wzięcia udziału w ogólnoszkolnych rozgrywkach czytelniczych pt.: „Czytać każdy może” o miano „Mistrza pięknego czytania”.

Finał miał miejsce 26.10.2017 r. na auli szkoły.

„Mistrzem pięknego czytania”zostali:

w kategorii klas 2-3 – Julia Mierzwa

w kategorii klas 4-5 – Emilia Zając

w kategorii klas 6-7 – Dominik Pelc

Zwycięzcy zostali nagrodzeni książką, a wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali dyplomy i ciekawe gadżety na pamiątkę.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie całej imprezy czytelniczej, która była interesującą formą popularyzowania wartościowej literatury dla dzieci i młodzieży. Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole przebiegły w miłej i serdecznej atmosferze.

Miesiąc bibliotek szkolnych

Utworzono dnia 15.11.2017, 14:28