Pierwszy Dzień Wiosny

Utworzono dnia 26.03.2017

Obchody Pierwszego Dnia Wiosny

Wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. Choć od dawna dzień 21 marca kojarzył się wszystkim z wagarami, to uczniowie naszej szkoły ani na chwilę nie pomyśleli o wagarowaniu, bowiem organizatorzy imprezy, czyli Samorząd Uczniowski, zadbali o to, aby ten dzień przebiegł pod znakiem humoru i dobrej zabawy.

Impreza rozpoczęła się od zjawiskowej parady klas. Każda klasa zaprezentowała się w wylosowanym kilka dni wcześniej kolorze – niebieskim, żółtym, zielonym, pomarańczowym, fioletowym, czerwonym, różowym-  śpiewając piosenki lub recytując wiersze o wiośnie. Kolejnym punktem uroczystości były wybory Miss Wiosny 2017. W konkursie zaprezentowało się sześć wiosen. Tegoroczną Miss Wiosny została uczennica klasy 2 Wiktoria Pelc, I wicemiss - Lena Gamoń z klasy 1, II wicemiss - Oliwia Machaj z oddziału przedszkolnego „Biedronki”, III wicemiss - Emila Gamoń z klasy 3.

Następnie przedstawiciele klas wzięli udział w quizie o wiośnie.

Najbardziej oczekiwanym punktem imprezy był występ uczniów w „Mam talent”. W konkurencji tej uczniowie mogli zaprezentować swoje odkryte lub ukryte jeszcze talenty. Na scenie pojawiło się kilkunastu uczestników. Wśród nich byli tancerze, piosenkarki, sportowcy, plastycy, muzycy, modele i modelki w strojach wykonanych na zajęciach z pedagogiki zabawy pod kierunkiem pani Moniki Gamoń-Wesołowskiej - słowem ci, którzy w sztuce odnajdują swoją pasję. Wszystkie występy wzbudzały gorący aplauz widowni. W wyniku głosowania jury  I nagrodę otrzymała Julia Walczyna z klasy 6,  natomiast pozostali uczestnicy otrzymali słodycze. Wszystkim wykonawcom życzymy dalszych sukcesów.

Ostatnim punktem uroczystości było ogłoszenie wyników konkursu  plastycznego na najpiękniejszy wiosenny bukiet.:

I miejsce zajął Patryk Kochowski z klasy 3

II miejsce zajęła Wiktoria Pelc z klasy 2

II miejsce zajął Łukasza Gamoń z klasy 5

Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców . Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwało jury w składzie: pani Zuzanna Florek, pani Sylwia Krajewska, pani Bożena Grobelska oraz uczennice :Justyna Zawadzka i Marta Łysiak.

Był to niezapomniany dzień – pełen radości i zabawy.

S.Krajewska

Dzień Wiosny