Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Trześni Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Trześni

Wycieczka do Janowca

Utworzono dnia 23.06.2017
Czcionka:

Wycieczka do „Magicznych Ogrodów” w Janowcu

19 czerwca 2017r. uczniowie klasy 1 i klasy 2 wraz z rodzicami i wychowawcami udali się na wycieczkę autokarową do bajkowej krainy „Magicznych Ogrodów” w Janowcu – parku tematycznego k/Kazimierza Dolnego. Podczas wycieczki nasi uczniowie odkrywali piękno i uroki natury oraz mieli możliwość przenieść się w baśniowy świat. W ogrodach czekało na nas mnóstwo atrakcji.

Park składa się z kilkunastu krain tematycznych wkomponowanych w piękny krajobraz, w których zamieszkują interaktywne, ruchome figury pobudzające dziecięcą ciekawość i fantazję. To piękne miejsce z wieloma wyjątkowymi gatunkami drzew, kwitnących krzewów, pachnących kwiatów, szumiących wodospadów i strumieni. Wkomponowane w otoczenie place zabaw wyposażone są w urządzenia sprzyjające wspaniałej zabawie i nabywaniu przez dzieci nowych umiejętności.

Po wejściu na teren ogrodów uczestników wycieczki powitali krasnolud oraz olbrzymi futrzany Mordol, z którymi dzieci zrobiły pamiątkowe zdjęcie. Przekraczając bramę tego wspaniałego miejsca, staliśmy się częścią niezwykłego świata zamieszkałego przez tajemnicze istoty: smoki, olbrzymie gąsienice, skrzaty Bulwiaki, wróżki Smużki, magiczne ptaki, psotliwe Mordole i dzielne, strzegące ogrodu, krasnoludy.

Do krain, utrzymanych w klimacie baśni i fantasy, dotarliśmy, wędrując wśród szumiących wodospadów i strumieni oraz tysięcy pachnących kwiatów. Każda z krain oferowała inne atrakcje, zaplanowane tak, by wspierały rozwój zmysłów i wyobraźni dziecka. Pierwszym przystankiem naszej przygody był dom Czarodzieja, o którym opowiadał nasz przewodnik krasnolud. Pokazał on nam również: mówiącego i śpiewającego skrzata, źródełko, mruczące drzewa oraz kolorowe, ruchome ptaki, które leniwie przelewały wodę, inspirując do eksperymentowania i doświadczania. Kolejno zobaczyliśmy ogromne marchewki i strzegące ich króliki, które wzbudziły dużo emocji. Obudziliśmy także Mordole zamieszkujące opuszczoną kopalnię kamieni przy Kwiatowej Stacyjce. Na zielonym, pokrytym miękką trawą Robankowym wzgórzu, dzieci mogły bawić się z baraszkującymi tam Robankami. Zwiedziliśmy także Krasnoludzki Gród, w którym spotkaliśmy krasnoludy.     

Wielką atrakcją był przejazd kolejką przez Kwiatową Dolinę. W parku nieopodal mogliśmy upiec na ognisku  kiełbaski. Następnie spędziliśmy czas na placu zabaw oferującym wiele atrakcji.

Pogoda sprzyjała naszej wyprawie. Bardzo zadowoleni, po dniu pełnym wrażeń, ruszyliśmy w drogę powrotną. Pobyt w baśniowych ogrodach to wspaniała przygoda oraz okazja do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. „Magiczne ogrody” są znakomitym miejscem na szkolne wycieczki.

 S.Krajewska

Magiczne Ogrody

Utworzono dnia 23.06.2017, 13:13

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Sierpień 2017
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 45

W poprzednim tygodniu: 37

W tym miesiącu: 106

W poprzednim miesiącu: 120

Wszystkich: 7686

Administrator strony: mgr Alina Kapel