Utworzono dnia 26.06.2020

26 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2019/2020. Uroczystość ta, ze względu na pandemię koronawirusa i wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego, miała trochę inną formę niż zwykle.

Tym razem nie było uroczystego apelu, wierszy czy piosenek, ale pomimo tego było miło i sympatycznie.

Uczniowie poszczególnych klas przychodzili na konkretną godzinę, według ustalonego wcześniej harmonogramu. Na hollu szkolnym, w towarzystwie pana dyrektora, wychowawców, nauczycieli i rodziców, odbierali świadectwa, dyplomy oraz nagrody.

Ponadto wychowawczynie kl. I i II złożyły podziękowania i wręczyły rodzicom dyplomy za zaangażowanie w działalność na rzecz życia szkoły oraz za współpracę podczas nauczania zdalnego.

Dzisiaj również pożegnaliśmy najstarszych uczniów naszej szkoły – ósmoklasistów. Starym zwyczajem klasę ósmą żegnała klasa siódma, bowiem to oni teraz przejęli zacny tytuł – najstarszej klasy w szkole. Podczas tego spotkania odbyło się wręczanie świadectw, wyróżnień, medali i dyplomów za różne osiągnięcia. Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne, a przewodnicząca Rady Rodziców – p. Agnieszka Żyła - otrzymała podziękowanie i kwiaty za zaangażowanie społeczne i wieloletnią działalność w Radzie Rodziców. Ósmoklasiści przekazali sztandar szkoły swoim młodszym kolegom, a przewodnicząca szkoły – Julia Bujak - przekazała funkcje swojej następczyni.

Wzniosłym momentem podczas tego spotkania było przyznanie tytułu „Primus inter pares” osobie, która uzyskała najwyższą średnią ocen w nauce w klasach IV – VIII oraz otrzymała co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania. Uczniem tym okazał się Eryk Szalka i to właśnie jemu przypadł ten zacny tytuł.

Wzruszających chwil dostarczyła również prezentacja, która przypomniała wszystkim najważniejsze chwile, jakie ósmoklasiści przeżyli w murach naszej szkoły. Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawczynią, p. Izabelą Turbiarz, udali się na swoją ostatnią godzinę wychowawczą.

Wszystkim uczniom naszej szkoły pragniemy podziękować za ten kolejny rok wspólnej nauki, za trud i zaangażowanie, jakim wykazujecie się na co dzień. Ten nietypowy czas, w jakim się znaleźliśmy, pokazał, że umiecie doskonale odnaleźć się w nowej rzeczywistości i potraficie sprostać wymaganiom, jakie zostają przed Wami postawione. Jesteśmy z Was bardzo dumni!

Dziękujemy serdecznie wszystkim Rodzicom za współpracę, pomoc, za to, że zawsze i w każdej sytuacji możemy na Was liczyć. Dziękujemy również za to, że w czasie pandemii i nauki zdalnej byli Państwo wyrozumiali i razem udało nam się zrobić tak wiele.

Życzymy wszystkim, zarówno uczniom, jak i rodzicom, bezpiecznych, słonecznych, pogodnych, pełnych wrażeń i przygód wakacji. Oby to był czas zasłużonego i efektywnego wypoczynku, który pomoże nam nabrać sił i zapału do pracy w nowym roku szkolnym.

Dyrektor i Grono Pedagogiczne ZSP W Trześni

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020