Utworzono dnia 16.10.2015

Informacja dla Rodziców

W roku szkolnym 2016/2017 zapraszamy Rodziców do skorzystania z możliwości kontaktu z psychologiem, pedagogiem i logopedą PPP w Nowej Dębie, w ramach konsultacji indywidualnych w naszej szkole w czasie zebrań szkolnych, wywiadówek w terminie listopad 2016 i styczeń 2017 oraz kwiecień 2017.

Dodatkowo w grupie Przedszkolnej ,, starszaki,, w miesiącu październiku zostaną przeprowadzone przez logopedę PPP w Nowej Dębie badania przesiewowe pod kątem diagnostyki mowy oraz będzie możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji.

Pragniemy Państwa poinformować , że w każdy wtorek w godzinach od 14.30 do 15.00  jest możliwość indywidualnego kontaktu Rodziców  z pedagogiem szkolnym.

Godziny pracy pedagoga są zamieszczone na tablicy ogłoszeń.

W dniu 25.10. 2016 wtorek godzina 16.00 pedagog szkolny zaprasza zainteresowanych Rodziców na kameralne spotkanie Pt ,, jak radzić sobie z dysleksją u dzieci,,

W czwartki w godz 12.45 do 13.30  prowadzone są  przez pedagoga szkolnego zajęcia specjalistyczne, grupa socjoterapeutyczna , pedagogika zabawy  dla uczniów klas I-III polegające na rozwijaniu kompetencji społecznych, nauce asertywnego zachowania się  oraz z wykorzystaniem elementów Integracji Sensorycznej ułatwiającej wielozmysłowe uczenie się.

W bieżącym roku szkolnym w ramach zajęć odbędą się warsztaty o różnej tematyce np.-  kulinarne, teatralne, z zakresu mody itp…

Dla uczniów klas IV-VI prowadzone są przez pedagoga spotkania w ramach Koła Wolontariatu – termin środa godzina 14.35  do 15.20 – jeden raz w miesiącu.

We wszystkich klasach od miesiąca października prowadzone będą cykle spotkań wychowawczych  o różnej tematyce  wg potrzeb.

Dodatkowo na spotkania wychowawcze będziemy zapraszać ciekawe osoby z naszego otoczenia, aby mogły podzielić się z dziećmi tym co robią, zainspirować do działania oraz pokazać, że sukces to rzecz osiagalna.

Dla Rodziców, w terminie zebrań czy wywiadówek odbywać się będą krótkie pogadanki tematyczne prowadzone przez pedagoga szkolnego lub przez zaproszone osoby z zewnątrz;  lekarz, psycholog,  pielęgniarka, policjant.

Zapraszamy Rodziców do stałej współpracy i pięknie dziękujemy za dotychczasową.

Anna Baran, pedagog