Dzień Wolontariatu

Utworzono dnia 13.12.2016

Dzień Wolontariusza w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Trześni

WOLONTARIAT – zmieniamy świat na lepszy

,, Nikt nie jest tak słaby, aby nie mógł  pomóc innym , ani tak silny , aby nigdy nie potrzebował pomocy,,

5 grudnia każdego roku  obchodzi się Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

To święto wszystkich szlachetnych ludzi o wielkich sercach , którzy angażują się w działalność charytatywną na rzecz drugiego człowieka. Wolontariat to nie tylko bezinteresowna praca, lecz to także sposób na rozwijanie własnego potencjału, na kształtowanie właściwych postaw społecznych i grzecznościowych.

To szansa na zdobywanie nowych i cennych doświadczeń oraz przeżywanie nowych przygód z udziałem innych osób.

Sposobów na pomaganie innym jest tak wiele jak wielu jest ludzi o dobrych sercach  i wielkiej sile,  chcących nieść tę pomoc.

To także wyraz szacunku dla drugiego człowieka  będącego w potrzebie .

W minionym tygodniu  w naszej szkole,  nasz szkolny  wolontariat z okazji dnia wolontariusza  przygotował apel, podczas którego zaprezentowane zostały wszystkie działania koła wolontariatu na przestrzeni 6 lat.  Uczniowie w radosny sposób zaprezentowali  podczas montażu słowno- muzycznego i teatralnego to, co na co dzień dzieje się w naszej szkole.

Każda pomoc, nawet najmniejsza jest duża dla kogoś kto tej pomocy potrzebuje.

Pomaganie to nie są jakieś wielkie rzeczy, to zwykła wrażliwość na drugiego człowieka, to jest coś co powoduje radość i uśmiech innych, to działania które często robimy i nawet nie zdajemy sobie sprawy,  ile one mogą znaczyć dla innych.

Wolontariusze za ta pomoc nie oczekują nagród, ani wyróżnień.  Robimy to z potrzeby serca i przekonania że warto pomagać ….

Pokazaliśmy społeczności szkolnej jak w prosty i radosny sposób  potrafimy zmieniać świat na lepszy…….

Gościem specjalnym dnia był Rafał Faryniarz – wolontariusz Szlachetnej paczki z Tarnobrzega oraz Fundacji ,, Mam marzenie ,, z Rzeszowa.

Apel przygotowali uczniowie klas IV- VI z Koła olontariatu wraz z opiekunem Koła Panią Anną Baran oraz nauczycielami Panią Sylwią Krajewską i Panią Joanną Wiśniewską.

Obsada muzyczna – Pani  Zuzanna Florek.

Dzień Wolontariusza

Utworzono dnia 13.12.2016, 18:41