Projekt "Tradycyjny sad"

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do projektu „Tradycyjny Sad”.

"TRADYCYJNY SAD" to projekt edukacyjny skierowany do wszystkich szkół zainteresowanych problematyką restytucji i promocji starych odmian drzew owocowych realizowany w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej.

Projekt "Tradycyjny Sad" organizowany jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa. Polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie mini sadu składającego się z co najmniej 5 drzew sadzonych swobodnie na ogólnodostępnym terenie.

Zespół w składzie: Adam Bednarz, Paweł Czerepak, Wiktoria Kozłowska, Piotr Lipiec, Karina Lipińska, Wiktoria Lipińska, Eryk Szalka, Fabian Widz, Justyna Zawadzka dokonał wyboru odmian jabłoni, wybrał lokalizację sadu i przygotował plan nasadzeń.

Cele projektu, lokalizację sadu i wybrane odmiany jabłoni zostały przedstawione na apelu szkolnym w dniu 22.12 2017 r. Wszystkie ważne informacje są dostępne na gazetce szkolnej, a szczegóły można znaleźć na stronie www.tradycyjnysad.pl .

Opiekun zespołu: Renata Tambor

AKTUALNOŚCI:

Zakładamy sad

Utworzono dnia 02.07.2018

Zakładamy szkolny sad

Zespól Trzesienki uzyskał grant w kwocie 200 zł w konkursie Tradycyjny Sad na założenie sadu, w którym będą rosły stare odmiany jabłoni: antonówka zwykła, grafsztynek inflancki, koksa pomarańczowa, kosztela, złota reneta, węgierka wczesna.

23 kwietnia 2018 r. odbywała się w naszej szkole wywiadówka. Korzystając z tej okazji, zorganizowaliśmy prezentację naszych działań dla rodziców.

czytaj dalej na temat: Zakładamy sad