Utworzono dnia 08.06.2018

Dzień Dziecka

Dnia 4 czerwca 2018r. w naszej szkole został zorganizowany Dzień Dziecka . Jesteśmy Szkołą Promującą Zdrowie, więc hasłem przewodnim naszej imprezy było: Każdy z nas to wielki zuch, w zdrowym ciele zdrowy duch.

Dzień rozpoczął się od powitania wszystkich na boisku szkolnym i wystrzeleniem konfetti. Przybyli do nas także przedstawiciele władz gminy Gorzyce oraz starosta tarnobrzeski p. Paweł Bartoszek. Złożyli oni wszystkim uczniom serdeczne życzenia z okazji ich święta i obdarowali słodyczami.

Program, jaki został przygotowany na ten dzień, był bardzo ciekawy i pozwolił na wykazanie się jakimi „zuchami” są uczniowie naszej szkoły.

Na początku mogliśmy podziwiać pokazy walk rycerskich, a następnie wysłuchaliśmy występów wokalnych przygotowanych przez klasę 5 i 7. Uczniowie klasy 4 zaprezentowali inscenizację wiersza Juliana Tuwima „Rzepka.”

Następnie wszyscy uczniowie klas 2-7 wzięli udział w wieloboju sprawnościowym, który sprawdził ich sprawność pod każdym względem.  Po przejściu wszystkich konkurencji w każdej klasie został wyłoniony zwycięzca, który na samym końcu został uhonorowany dyplomem.

Nie zabrakło  rywalizacji w postaci meczów piłki nożnej i siatkowej, rozgrywanych pomiędzy klasami.  Został również rozegrany emocjonujący mecz piłki siatkowej pomiędzy uczniami i nauczycielami. Było przy tym dużo dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji.

Młodsi uczniowie brali udział w konkursach plastycznych, malowali obrazy na folii i oddawali się różnym rozrywkom na placu zabaw.

O to, aby nikomu nie zabrakło siły i dobrego humoru dbali nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale także i mamy, które przygotowały pyszne kiełbaski z grilla, zdrowe przekąski w postaci owoców            i warzyw oraz zdrowych soków.

Dzień był pełen wrażeń, pogoda dopisała, konkurencje cieszyły się zainteresowaniem, ale co miłe szybko się kończy i nie pozostaje nic innego jak czekać na kolejny Dzień Dziecka, który już      za rok.

Utworzono dnia 08.06.2018, 13:52