Ruch to zdrowie

Utworzono dnia 02.12.2017

Kreatywny ruch to zdrowie -  zajęcia taneczne dla przedszkolaków.

W listopadzie 2017 pani Zuzanna Florek prowadziła zajęcia w formie zabawowej i tańca dla dzieci z przedszkola. ,,Kreatywny ruch to zdrowie zajęcia z gimnastyki korekcyjnej" w ramach projektu,, Bezpieczna +". Zajęcia odbywały się raz w tygodniu. Na zajęcia chodziły dzieci z oddziału przedszkolnego w wieku 4, 5, 6 lat. Celem zajęć było:

- wzmacnianie mięśni stóp, rąk i całego ciała

- bezpieczeństwo podczas wykonywania ćwiczeń

- wdrażanie dzieci do samodzielnego wykonywania ćwiczeń

- wprowadzanie elementów tańca

Metody:

-zadaniowo naśladowcza, zabawowa

Podczas zajęć dzieci uczyły się przyjmowania prawidłowej postawy ciała, ćwiczyły pamięć, koordynację i uwagę ruchową. Uczyły się elementów pojedynczych figur tanecznych i elementy tańców ludowych. Zajęcia prowadzone były w formie zabawowej. Z wyuczonych figur tanecznych złożonyzostał układ tańca ludowego- kujawiaka. Dzieci bardzo chętnie uczyły się figur do kujawiaka i chętnie wykonywały ćwiczenia w formie zabawowej. 24 listopada na zakończenie zajęć dzieci w strojach ludowych wystąpiły z wyuczonym tańcem ludowym- kujawiakiem dla publiczności lokalnej: dla rodziców, nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Występ bardzo się podobał. Dzieci bardzo chętnie zatańczą go jeszcze raz na uroczystości Dnia Babci i Dziadka.

Lista dzieci, uczestniczących w zajęciach:

Michał Czerwiński,

Gabryś Miękina,