Sałatka owocowa

Utworzono dnia 11.10.2017

Sałatka owocowa, kolorowa i bardzo zdrowa.

W ramach realizacji programu Szkoła Promująca Zdrowie dnia 10 października 2017r. uczniowie  klasy  III na zajęciach technicznych robili sałatkę owocową.  Każdy uczeń ubrany był w fartuszek, a na głowie miał czapkę lub chusteczkę. Dzieci przyniosły różnorodne owoce: winogrono białe, czerwone, jabłka, gruszki, pomarańcze, mandarynki, kiwi, śliwki, banany, nektarynki i inne. Produkty były obierane, krojone nożem pod czułym okiem wychowawcy na kawałki i przekładane do miseczki. Na koniec wlewany był jogurt i wszystko mieszane. Dzieci po wykonaniu sałatek  ustawiły je na stoliku i oglądały wspólnie swoje dzieła. Stwierdziły, że wszystkie sałatki są kolorowe, wyglądają bardzo apetycznie. Zrobiliśmy kilka pięknych zdjęć na pamiątkę. Dzieci zasiadły do stolików nakrytych ściereczkami i z apetytem zajadały zrobione przez siebie sałatki. Po konsumpcji i na zakończenie prac dzieci wspólnie z wychowawczynią panią Zuzanną Florek ułożyły wiersz podsumowujący dzisiejsze zajęcia:

My uczniowie kl. III, owoce zjadamy.

I dlatego w szkole same szóstki mamy.

Chcesz być zdrowy jedz owoce,

bo owoce dobra rzecz.

Jeśli będziesz jadł codziennie,

dobre zdrowie będziesz mieć.

Jabłko, gruszkę czy banana

zjadaj co dzień zawsze z rana

i pamiętaj by je myć,

żeby długo, zdrowo żyć.

Zajęcia były bardzo interesujące i ciekawe. Dzieci stwierdziły, iż sałatki są przepyszne i bardzo zdrowe.

Z.Florek

Sałatka owocowa