Wizyta w straży pożarnej

Utworzono dnia 21.10.2017

Z wizytą w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nisku

W ramach realizacji w naszej szkole programu „Bezpieczna+” 18 października 2017 r. uczniowie klasy 2 i klasy 3 wraz z wychowawcami: panią Sylwią Krajewską i panią Zuzanną Florek odwiedzili Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Nisku. Tam w sali edukacyjnej „OGNIK” uczniowie uczestniczyli w zajęciach szkoleniowych z zakresu bezpieczeństwa w sposób praktyczny i teoretyczny. Dzięki prezentacjom multimedialnym uczniowie poznali specyfikę  pracy strażaka, rodzaje ubiorów stosowanych podczas różnych akcji ratowniczych, dowiedzieli się  jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla, jak należy dbać o prawidłową  wentylacje pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz, jak powinna przebiegać ewakuacja z pomieszczenia objętego pożarem. Duże wrażenie na dzieciach zrobiły zajęcia podczas których mogły zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujniki dymu oraz tlenku węgla, jak nagrzewają się drzwi, za którymi powstał pożar. Uczniowie mogli, po uprzednim przeszkoleniu, poćwiczyć resuscytacji na fantomie.

Dzięki uprzejmości strażaków młodzi ludzie zobaczyli też jak wygląda praca strażaka, zapoznali się ze sprzętem używanym  do gaszenia pożarów i ratowania ludzi w wypadkach samochodowych.

Była to niezwykle wartościowa wizyta, na której uczniowie dowiedzieli się wielu pożytecznych rzeczy. Na zakończenie pobytu dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy „Dzielnego małego strażaka” potwierdzające  uczestnictwo w szkoleniu.

S.Krajewska

Wizyta w straży pożarnej