Zdrowo jem

Utworzono dnia 02.12.2017

Zdrowo jem, więcej wiem – projekt edukacyjno-zdrowotny

realizowany w klasach 2-3.

Uczniowie klasy 2 i klasy 3 włączyli się w realizację projektu prozdrowotnego „Zdrowo jem, więcej wiem” organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod honorowym patronatem pani prezydentowej – Agaty Kornhauser-Dudy.
Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Zamysłem twórców projektu jest także kształcenie rodziców jako osób, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

Dzieci z klasy 2 i klasy 3 wykonały pod kierunkiem swoich wychowawczyń-pani Sylwii Krajewskiej i pani Zuzanny Florek, wiele zadań, których celem było uświadomienie uczniom zależności pomiędzy sposobem odżywiania a stanem zdrowia, wpływu aktywności fizycznej na stan zdrowia oraz uczenie odpowiedzialności za własne zdrowie i troski o nie. Dzieci wzięły udział w cyklu zajęć prozdrowotnych, wykonały „Książkę zdrowych przekąsek”, a także aktywnie uczestniczyły w konkursie plastycznym na najciekawszy plakat „Dbam o zdrowie”. Rodzice otrzymali ulotki na temat „Jak pomóc dziecku być zdrowym” opracowane przez panią Sylwię Krajewską.

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejny etap projektu, który już rozpocznie się w najbliższych dniach.

S.Krajewska, Z.Florek.

Zdrowo jem