Pomagamy dzieciom z Sudanu

Utworzono dnia 01.02.2015

Pomagamy dzieciom z Sudanu Południowego.

„Pomoc niesiona innym wraca do nas ze zdwojoną siłą” – kierując się tymi słowami uczniowie naszej szkoły z inicjatywy pani dyrektor Anny Sośniak przystąpili po raz pierwszy do trzeciej edycji projektu „Wszystkie kolory świata” organizowanego przez Polski Komitet Narodowy UNICEF. Celem akcji było zebranie środków na zakup szczepionek dla dzieci z Sudanu Południowego oraz pokazanie, że pomaganie innym może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne. W ramach akcji uczniowie wraz z rodzicami, babciami i dziadkami przygotowali dwadzieścia siedem własnoręcznie wykonanych szmacianych charytatywnych laleczek UNICEF. Każda laleczka miała swój akt urodzenia – imię, nazwę kraju, z którego pochodzi, datę urodzenia, imię i nazwisko jej twórcy oraz krótki jej opis. Lalki te są symbolem pomocy niesionej przez uczniów naszej szkoły dla dzieci z Sudanu Południowego. Finał akcji odbył się w uroczystość obchodów Dnia Babci i Dziadka. Po akademii została przeprowadzona licytacja laleczek, którą prowadził rodzic – p. Elżbieta Strugała - Vucinaj wraz z koordynatorem projektu w szkole panią Sylwią Krajewską i przewodniczącą szkoły Olgą Turbiarz. Cena wywoławcza każdej laleczki wynosiła 10zł – wartość zestawu szczepionek ratującego życie jednego dziecka z Sudanu Południowego. Łącznie zebrano 1430zł., czyli uratowano 143 dzieci.

Sukces ten zachęca uczniów, rodziców, nauczycieli do uczestnictwa w kolejnych edycjach projektu „Wszystkie kolory świata”.

W ramach tej akcji przystąpiliśmy także do konkursu organizowanego przez UNICEF na najbardziej oryginalną laleczkę UNICEF. W wyniku głosowania uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników obsługi i administracji  szkołę będzie reprezentować w konkursie ogólnopolskim laleczka Aslak – Eskimos z Grenlandii. O terminie głosowania na naszą laleczkę na Facebooku poinformujemy w późniejszym terminie.

M.Dziadon, S.Krajewska