Banki Żywności

Utworzono dnia 11.12.2015

„Banki Żywności 2015”

Dzień  5 grudnia  to  Międzynarodowy Dzień Wolontariatu.

Wszystkim Wolontariuszom w dniu ich święta życzymy satysfakcji i wytrwałości w realizacji podejmowanych wyzwań  oraz wiele radości z pomagania innym.

"RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ"

W naszej szkole już 5 rok wspieramy ideę Wolontariatu.

Szkolne  Koło Wolontariatu działa w naszej Szkole  od 2010 roku .

Koło tworzy społeczność szkolna z klas Iv- VI, pod opieką pedagoga szkolnego pani Anna Baran.

Szkolny Wolontariat to morze korzyści dla uczniów.

W czasie wspólnej pracy i spotkań rozwijamy odpowiedzialność, rozwijamy umiejętności społeczne, umiejętności współpracy w zespole, uczymy się komunikacji oraz wrażliwości na drugiego człowieka i jego potrzeby.

Możemy pomagać innym, przez to integrujemy społeczność szkolną i lokalną.

Zmieniamy szkołę i  świat na lepszy, bardziej radosny i twórczy a sami stajemy się bardziej uśmiechnięci a przy tym okazuje się ze możemy też świetnie się bawić dzięki temu ze razem, spędzamy czas.

W tym roku obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariatu świętowaliśmy pracą w ogólnopolskiej akcji zbiórki żywności popieranej przez Prezydenta RP.

Banki żywności to kolejna edycja niesienia pomocy najuboższym w czasie świątecznym.

W tym roku Wolontariusze naszej Szkoły wraz z opiekunem w godzinach

9.00- 18.00 zbierali żywność w supermarkecie Biedronka w Tarnobrzegu.

Dziękujemy wszystkim, którzy nie byli obojętni na pomoc i przyczynili się do zbiórki żywności .

Udało nam się zebrać około 62.50 kg żywności , z której nasi szkolni wolontariusze zrobią paczki dla najbardziej potrzebujących.

Będzie to forma szkolnej szlachetnej paczki która trafi do rodzin z naszej miejscowości.

Dziękuję za wysiłek i pracę dzieciom z koła wolontariatu;

Anna Baran, opiekun koła wolontariatu, pedagog szkolny.

Trześń 07.12.2015

Zbiórka żywności