Dzień Wiosny

Utworzono dnia 22.03.2016

Pierwszy Dzień Wiosny

Wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. Choć od dawna dzień 21 marca kojarzył się wszystkim z wagarami, to uczniowie naszej szkoły ani na chwilę nie pomyśleli o wagarowaniu, bowiem organizatorzy imprezy zadbali o to, aby ten dzień przebiegł pod znakiem humoru i dobrej zabawy. 21 marzec to także Światowy Dzień Poezji i dlatego wiersze o wiośnie pojawiały się nader często w programie.

Impreza rozpoczęła się już od godziny 8.00 tuż po dzwonku, bowiem uczniowie z klas 4-6 wcielili się w rolę swoich nauczycieli i prowadzili za nich lekcje. Okazało się, że praca nauczyciela nie należy do najłatwiejszych. Później wszyscy spotkali się na holu szkoły, gdzie gospodarze imprezy – Samorząd Uczniowski wraz z klasą 6 przedstawił krótką scenkę przedstawiającą obrzęd topienia Marzanny. Kolejnym punktem uroczystości była zjawiskowa parada klas. Każda klasa zaprezentowała się w wylosowanym kilka dni wcześniej kolorze– niebieskim, żółtym, zielonym, pomarańczowym, fioletowym, czerwonym, różowym, natomiast przedszkolaki ubrane były na zielono-zółto. Przedstawiciele klas recytowali wiersze o wiośnie.

W konkursie na najpiękniejsze przebranie wiosenne zaprezentowało się siedem wiosen z klas 0-6. W wyniku głosowania publiczności najpiękniejszą wiosną została Emilka Gamoń z klasy 2.

Najbardziej oczekiwanym punktem imprezy byli „Mali Giganci”. W konkurencji tej uczniowie mogli zaprezentować swoje odkryte lub ukryte jeszcze talenty. Na scenie pojawiło się dwudziestu uczestników. Wśród nich byli tancerze, piosenkarki, sportowcy, plastycy, muzycy, słowem ci, którzy w sztuce odnajdują swoją pasję. Wszystkie występy wzbudzały gorący aplauz widowni. W wyniku głosowania wszystkich dorosłych osób, które oglądały występy I miejsce zajęła Julia Walczyna z klasy 5, II miejsce wyśpiewała  Rozalia Nowak z klasy 6, natomiast III   miejsce wytańczyła Sylwia Stala z klasy 4. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, natomiast pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Wszystkim wykonawcom życzymy dalszych sukcesów.

Ostatnim punktem uroczystości był konkurs plastyczny „Zwiastuny wiosny” – każda klasa miała za zadanie wykonać plakat do wiersza o wiośnie. Powstało siedem przepięknych prac, a ich wykonawcy zostali nagrodzeni dyplomami i lizakami.

Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwało jury w składzie: pan dyrektor Jerzy Paw, pani pedagog Anna Baran, pani Paulina Duma i pani Sylwia Krajewska.

Był to niezapomniany dzień – pełen radości i zabawy.

S.Krajewska

Dzień Wiosny