II Edycja Jasełek Trześniowskich

Utworzono dnia 20.01.2016

II Edycja Jasełek Trześniowskich

Dnia 17.01.2016r. w Świetlicy w Trześni odbyła się impreza środowiskowa - II Edycja Jasełek Trześniowskich. Organizatorami uroczystości byli: Radni, Sołtys, Rada Sołecka, Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Trześń, Dyrektor z Gronem Pedagogicznym  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trześni.

Na uroczystość przybyli: Wójt Gminy Gorzyce – pan Leszek Surdy, z-ca wójta – pani Lucyna Matyka, Skarbnik – pani Marta Mazur Matyka, Radny Sejmiku – pan Władysław Stępień, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego – pan Paweł Bartoszek, Radna Powiatu tarnobrzeskiego – pani Teresa Lipińska, Przewodniczący Gminnej Komisji Oświaty- pan Rafał Wajs, Przewodniczący Rady Gminy – pan Krzysztof Maruszak, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego – pan Jerzy Paw, nauczyciele, Sołtys wsi Trześń – pan Henryk Matyka, Rada Sołecka, księża, mieszkańcy wsi Trześń.

Całość imprezy uświetnił występ szkolnego chóru „Metrum”. Uczniowie przedstawili koncert kolęd i pastorałek pod kierunkiem pani Zuzanny Florek. Koncert w wykonaniu naszych uczniów bardzo się podobał, o czym świadczyły gromkie brawa. Dzieci otrzymały słodkie upominki od wójta –pana  Leszka Surdego oraz ks. Mariusza Gorczycy.

Tradycyjne kolędy zaśpiewał Wojciech Szymański, muzyk z Florydy, który na co dzień mieszka w Stanach Zjednoczonych. Akompaniował mu Wojciech Kawa.

Po występie chóru odbyło się wspólne kolędowanie.

Piękne dekoracje wykonały panie ze  Stowarzyszenia Przyjaciół Wsi Trześń oraz pani Bożena Grobelska.

Z.Florek, S.Krajewska

Jasełka Trześniowskie