Utworzono dnia 20.02.2016

Plenerowa lekcja przyrody

Tuż tuż  przed rozpoczęciem ferii zimowych klasa IV wraz z wychowawcą skorzystała z zaproszenia, życzliwości oraz niezwykłej gościnności Koła Łowieckiego San Skowierzyn i wyruszyła na wycieczkę do niezwykle urokliwej leśniczówki położonej w Orliskach.

Podczas zimowej eskapady uczestniczyliśmy
w plenerowej lekcji przyrody, gdzie rozpoznawaliśmy tropy zwierząt zamieszkujących nasze lasy oraz gatunki drzew i krzewów, dowiedzieliśmy się w jaki sposób można pomóc zwierzętom w czasie zimy, jak również usłyszeliśmy  wiele ciekawych gawęd dotyczących życia lasu.

Po półtoragodzinnym spacerze udaliśmy się na  poczęstunek przygotowany przez gospodarzy, który spałaszowaliśmy z wielkim apetytem w otoczeniu trofeów myśliwskich, pięknych eksponatów oraz płonącego ognia
w kominku.

Realizując maksymę, iż w zdrowym ciele, zdrowy duch po jakże sowitym poczęstunku wykonaliśmy wspólnie serię ćwiczeń na świeżym powietrzu oraz wybraliśmy się na półgodzinny jogging po lesie.

Zmęczeni, jednakże wielce zadowoleni, z bagażem nowych doświadczeń powróciliśmy do szkoły, by od poniedziałku rozpocząć upragnione ferie zimowe.

I.Turbiarz

Utworzono dnia 20.02.2016, 00:54