Dzień Babci i Dzień Dziadka

Utworzono dnia 12.02.2017

Niezwykłe obchody Dnia Babci i Dziadka

„Nie możemy pomóc każdemu, ale każdy może pomóc komuś” – te słowa były myślą przewodnią uroczystych obchodów Dnia Babci i Dziadka połączonych z „Dniem Wszystkich kolorów świata” - finałem projektu edukacyjnego UNICEF „Wszystkie kolory świata”. Impreza ta odbyła się dnia 10 lutego 2017r. w naszej szkole..

Był to dzień niezwykły nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków.  Dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dla kochanych gości dzieci z przedszkola oraz uczniowie z klas 1-3 pod kierunkiem swoich wychowawczyń – pani Barbary Kwiatkowskiej, Moniki Cieszkowskiej, pani Krystyny Surmy, pani Sylwii Krajewskiej,  pani Zuzanny Florek i pani Anny Sośniak przygotowali wspaniały program artystyczny. Były tańce, wiersze, piosenki, a nawet przedstawienie „Czerwony Kapturek”. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a babcie i dziadkowie ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Później nastąpiło wręczenie gościom przygotowanych przez dzieci upominków.

Drugim punktem uroczystości był finał projektu edukacyjnego UNICEF „Wszystkie kolory świata”, do którego szkoła przystąpiła w październiku 2016r, a którego celem było zebranie funduszy na objęcie programem szczepień jak największej liczby dzieci  w najuboższych krajach świata oraz uświadomienie dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka. W tym roku pomagaliśmy dzieciom w Angoli. Uczniowie z naszej placówki przygotowali specjalne, charytatywne laleczki UNICEF będące symbolem pomocy, jakiej uczniowie chcą udzielić swoim rówieśnikom właśnie w  Angoli, gdzie dzieci umierają z powodu takich chorób, jak – cholera, odra, polio, gruźlica czy żółta febra, czyli chorób, którym współczesny świat potrafi przeciwdziałać. Najprostszym i najbardziej efektywnym sposobem jest zapobieganie zachorowaniom poprzez szczepienia.

Uczniowie uszyli 20 przepięknych laleczek, pochodzących z różnych stron świata: z Polski, Argentyny, Japonii, z Konga, czy Francji.

Każda z lalek miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. I podczas obchodów Dnia Babci i Dziadka laleczki zostały zlicytowane. Zebrana kwota w wysokości 1600zł I zostanie przekazana na konto UNICEF na zakup szczepionek dla dzieci. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję – uczniom, rodzicom, nauczycielom, a także tym, którzy wylicytowali laleczkę i przekazali darowiznę na szczepionki dla dzieci. . Koordynatorem projektu w szkole jest pani Sylwia Krajewska.

Później odbyła się wspólna biesiada – przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez trójki klasowe wszyscy śpiewali znane i lubiane piosenki.

S.Krajewska

Dzień Babci i Dzień Dziadka