Pasowanie na ucznia klasy I

Utworzono dnia 25.10.2016

„Ślubowania nadszedł czas…”

21 października w naszej szkole panowała uroczysta i podniosła atmosfera – w tym dniu odbyło się Ślubowanie uczniów klasy 1. Piękne stroje galowe pierwszaków,  czerwone birety, przepiękna dekoracja sali, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby pasowanie  wypadło jak najbardziej uroczyście.
Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności przed specjalną komisją, która przybyła na uroczystość z Krainy Mądrości – wróżkami Ciekawolezją i Alfabecja oraz Eksperymentariuszem (w role wcielili się uczniowie kl.6 – Jakub Gamoń, Marta Łysiak i Zosia Sałek). Pięknie zaśpiewane piosenki, wyrecytowane wiersze o ojczyźnie, o obowiązkach ucznia, o przyjaźń i koleżeństwie w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci były gotowe do złożenia uroczystego ślubowania  przed pocztem sztandarowym. Po ślubowani pan dyrektor Jerzy Paw dokonał symbolicznego pasowania na ucznia wielkim ołówkiem. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie dyplomów, legitymacji szkolnych, książeczek oraz drobnych upominków przygotowanych przez starszych kolegów z klasy 6. Pierwszaki nie zapomniały o swoich rodzicach, którym podziękowały wierszem i upominkiem za trud włożony w ich wychowanie.

Po uroczystości wszyscy udali się na wspólny poczęstunek. Później razem ze starszymi kolegami, panem dyrektorem, wychowawcą oraz rodzicami dzieci udały się do parku, gdzie zasadziły drzewko na pamiątkę tak ważnej w ich życiu chwili.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

„Ślubowania nadszedł czas…”

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

S.Krajewska

Pasowanie na ucznia klasy I