Akcja UNICEF

Utworzono dnia 01.02.2018

Pomagamy dzieciom z Syrii przetrwać zimę.

Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trześni corocznie bardzo aktywnie włączają się w organizowanie akcji charytatywnych na rzecz dzieci na całym świecie we współpracy z Polskim Komitetem Narodowym UNICEF. Pomagali dzieciom w Sudanie Południowym, Angoli i Mali. W tym roku społeczność szkolna, przedszkolna i lokalna wsparła dzieci z Syrii uczestnicząc w akcji „Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę”. Uczniowie z Koła Wolontariatu wraz z koordynatorami akcji: Sylwią Krajewską i Agnieszką Żbikowską prowadzili zbiórkę pieniędzy na zakup ciepłych ubrań, kocy i opału dla dzieci z Syrii. Kwesta odbyła się dnia 26 stycznia 2018r. w szkole i przedszkolu w Trześni podczas imprezy środowiskowej z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz przed kościołem parafialnym p/w Świętej Rodziny w Trześni dnia 28 stycznia. Każda osoba, która złożyła dobrowolny datek otrzymała „Dar serca” – słodkie serduszka upieczone przez uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników obsługi i administracji ze szkoły i przedszkola w Trześni. Uzbierana łączna kwota w wysokości 3196, 14 zł  zostanie przekazana na konto UNICEF.

Dziękujemy wszystkim osobom dobrego serca, które zaangażowały się w organizowanie akcji oraz tym, którzy przekazali darowiznę, bowiem w ten sposób przekazali najmłodszym dzieciom z Syrii ciepło, którego tak bardzo potrzebują.

Dziękujemy: rodzicom, uczniom i nauczycielom ze szkoły w Trześni, dzieciom, rodzicom i nauczycielom z przedszkola w Trześni, uczniom Szkolnego Koła Wolontariatu i ich opiekunowi -  pani pedagog Ani Baran, pracownikom obsługi i administracji szkoły i przedszkola w Trześni, wszystkim darczyńcom z parafii w Trześni, księdzu proboszczowi Wiesławowi Piś oraz księdzu Marcinowi Hanusowi za rozpropagowanie akcji, zaangażowanie i wsparcie.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

w Trześni Jerzy Paw