Dzień Anioła

Utworzono dnia 12.10.2017

"Anioły są wśród nas"

Dnia 11 października z Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Trześni obchodziliśmy "Dzień Anioła", który jest owocem współpracy tej szkoły z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gorzycach.

W ubiegłym roku obecność Trześniowskich Aniołów zaakcentowana była pięknym plenerowym widowiskiem, które odbyło się na tzw. Starym Kościelisku, a oparte na legendzie p. Doroty Kozioł. Inspiracją naszego działania stały się polichromie zdobiące kościół w Trześni.

Program uroczystości zawierał rozstrzygnięcie II edycji konkursu "Trześniowskie Anioły". W tym roku dzieci i młodzież tworzyła papierowe witraże.

Nagrodzeni zostali:

Kategoria klasy 0-II

I - Róża Lewandowska - Zajęcia plastyczne w Domu Kultury w Gorzycach - opiekun Katarzyna Karp

II - Adrian Salamon - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Trześni - op. Sylwia Krajewska

III - Emilia Macias - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sokolnikach - op. Urszula Motyka

Kategoria klasy III - IV

I - Maja Bujak - Pracownia "Szalone Kredki" przy Bibliotece Publicznej w Trześni - op. Katarzyna Góralska

II - Wiktoria Niekurzak - Szkoła Podstawowa nr 1 w Gorzycach - op. Kinga Roszuk

III - Weronika Paterek - Szkoła Podstawowa nr 1 w Gorzycach - op. Kinga Roszuk

Wyróżnienie - Filip Siudy - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Trześni - op. Bożena Grobelska

Kategoria klasy V-VI

I - Kinga Chołody - Szkoła Podstawowa nr 2 w Gorzycach - op. Elżbieta Krysa-Jabłońska

II - Paweł Mroczek - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sokolnikach - op. Wiesława Duszkiewicz

III - Wiktoria Lipińska - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Trześni - op. Bożena Grobelska

Wyróżnienie:

Karolina Beszczyńska - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Trześni - op. Bożena Grobelska

Radosław  Korol - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Trześni - op. Bożena Grobelska

Maja Dul - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sokolnikach - op. Wiesława Duszkiewicz

Kategoria klasy VII i gimnazjum

I -  Aleksandra Komada - Szkoła Podstawowa nr 2 w Gorzycach - op. Elżbieta Krysa-Jabłońska

II - Julia Walczyna - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Trześni - op. Bożena Grobelska

W czasie imprezy odbył się konkurs na najpiękniejszy strój anielski, przedstawiona została również prezentacja o rodzinach aniołów w oparciu o materiał zawarty w książce Weroniki Jerry "Poznaj swojego anioła".

Podczas  obchodów zaprezentowano piosenki:

• "Anioły są wśród nas" - Julia Walczyna
  • "Pieśń o Archaniele Michaelu"- Julia Bujak, Marta Ramus, Sylwia Stala ; akompaniament - ks. Marcin Hanus
  • "Gdyby do szkoły chodziły anioły" - Justyna Zawadzka, Wiktoria Kozłowska

oraz układ taneczny - "Taniec Aniołów" wykonany przez najmłodszą grupę uczniów, a przygotowany przez p. Zuzannę Florek.

Miło nam było gościć przedstawicieli władz Gminy Gorzyce, powiatu, lokalnych stowarzyszeń i organizacji oraz rodziców.

Już za rok zapraszamy na kolejne obchody Święta Aniołów Stróżów.

Dzień Anioła

Utworzono dnia 12.10.2017, 10:44