Utworzono dnia 05.06.2017

1 czerwca 2017 roku już od rana był innym dniem niż zwykle. Dzieci długo czekały na jego nadejście. Pogoda dopisała, więc już po śniadaniu przedszkolaki  przeszły   na boisko szkolne gdzie zostało zrobione zdjęcie wszystkich dzieci Zespołu Szkolno- Przedszkolnego do projektu czytelniczego.  Następnie było spotkanie ze strażakami z OSP w Trześni. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci ze specyfiką swojej pracy, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru oraz wypadku, dzieci dowiedziały się jak i w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły samochody ratowniczo – gaśnicze. Dzieci miały możliwość zobaczenia z bliska wozów bojowych i sprzętu znajdującego się w nich a wykorzystywanego do pracy podczas akcji. Wielką frajdą dla maluchów było lanie wody. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem i przejazdem wozem strażackim.

Dzień obfitował w liczne atrakcje: zabawy z chustą animacyjną, rzucanie do celu w tarczę,  konkursy, dmuchanie balonów i baniek mydlanych oraz zabawy z wesołym  słoniem . Dzieci, które chciały w tym dniu wyglądać bardziej odświętnie, mogły ozdobić swoją twarz ; makijaż wykonywały panie  animatorki ze Stacyjkowa. Po powrocie do przedszkola na Słoneczka czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i mamy z ,,trójki”.

Na zakończenie dnia każdy otrzymał małą niespodziankę. I choć przedszkolaki codziennie otrzymują wiele miłości i serca w tym czasie czuły się naprawdę wyjątkowo, uśmiech nikomu nie schodził z twarzy. Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia pozostaną na długo.

Utworzono dnia 05.06.2017, 16:38