Kiermasz Wielkanocny

Utworzono dnia 02.04.2016

Dnia 22 marca  2016  w naszej Placówce ZSP w Trześni przy udziale Przedszkola w Trześni  odbył się Kiermasz Słodkości Wielkanocnych , oraz kiermasz dekoracji  zorganizowany przez Koło  Wolontariatu Szkoły Podstawowej.

Koło wolontariatu naszej Szkoły przy współpracy z uczniami, przedszkolakami, rodzicami, nauczycielami i wszystkimi ludźmi dobrej woli  wychodząc naprzeciw zwyczajom, tradycjom wielkanocnym przygotowało program polegający na trosce o drugiego człowieka.

,, Podziel się tym co masz, podziel się sercem i miłością z drugim człowiekiem,,

W program świątecznego kosza  organizowanego  przez naszych wolontariuszy włączyli się uczniowie naszej szkoły, przedszkolaki , nauczyciele szkoły i przedszkola oraz  rodzice.

Wszyscy z uśmiechem oraz otwartym sercem włączyli się w wielkie świąteczne pieczenie słodkości wielkanocnych oraz wykonanie dekoracji świątecznych   – chcąc podzielić się z innymi.

Przedszkolaki przygotowały stroiki wielkanocne, pisanki, rodzice dzieci przygotowali ciasta wielkanocne. Wszyscy uczestniczyli w loterii fantowej przygotowanej przez uczniów szkoły.

Dzięki otwartości WASZYCH, NASZYCH serc udało nam się przygotować wielkanocne koszyki z żywnością , które trafiły do potrzebujących rodzin.

Kierujemy wielkie podziękowania dla tych wszystkich, którzy włączyli się w naszą akcję. Doceniamy  ten dar serca, uczymy się troski o drugiego człowieka, miłości i wiary w dobro. Warto pomagać.

Środki pozyskane ze sprzedaży ciast, słodkości, babek i mazurków wielkanocnych stanowiły kwotę 726,00 złotych, które zostaną przeznaczone na cele pomocowe dla dzieci z naszych placówek tj Szkoły i Przedszkola.

Osobiście Wolontariusze z naszego Koła wraz z opiekunem  dostarczyli paczki  rodzinom.

Dziękujemy  wszystkim-  Rodzicom, Dzieciom, Przedszkolakom, Nauczycielom, Pracownikom Przedszkola i Rodzicom którzy przyczynili się do wsparcia finansowego naszej inicjatywy poprzez upieczenie świątecznych wypieków oraz wykonanie dekoracji świątecznych.

Przygotowaliśmy również 10 paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin.

,, Człowiek jest wielki nie przez to co ma , lecz przez to ile potrafi dzielić się z innymi,,

Opiekun szkolnego koła wolontariatu – Anna Baran

Kiermasz Wielkanocny