-Informacje o szkole

MISJA SZKOŁY

Jeśli się czegoś pragnie, jeśli się do tego wytrwale dąży,

laur zwycięstwa musi do nas należeć-sami po niego sięgniemy!

WIZJA SZKOŁY

Nadzieją uczniów, nauczycieli i rodziców jest szkoła w której dba się o pełny i harmonijny rozwój młodego człowieka wychowując go w duchu chrześcijańskich wartości, umiłowania ojczystej historii, tradycji i kultury, szkoła w  której ma miejsce autentyczna współpraca i dialog wszystkich podmiotów edukacji.

Myślą przewodnią całokształtu naszych działań są słowa Platona:

"Myśleć  to co prawdziwe, czuć, to co piękne i kochać co dobre –  oto cel rozumnego życia"

Nasza szkoła  nosi nazwę Zespół Szkolno- Przedszkolny w Trześni. Została oddana do użytku 3 września 1961 roku.

Cykl kształcenia trwa 6 lat i obejmuje 2 etapy edukacyjne:

I etap klasy I-III

II etap klasy IV-VI.

Szkoła prowadzi też  oddział przedszkolny realizujący program wychowania przedszkolnego oraz Przedszkole.

Obwód szkoły obejmuje sołectwo Trześń. Organem prowadzącym szkołę jest Gmina Gorzyce. Nadzór pedagogiczny sprawuje Podkarpacki Kurator Oświaty.

W roku szkolnym 2015/2016 w szkole uczy się 89 uczniów w klasach I-VI i 8 dzieci w oddziale przedszkolnym.

Do Przedszkola uczęszcza 23 dzieci.

Kadra nauczycielska liczy 17 osób, w tym: 1 nauczyciel stażysta, 2 mianowanych i 14 dyplomowanych.

W szkole jest  6 oddziałów.  Nauka odbywa się na jedną zmianę.

W szkole działa Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców.

Zajęcia szkolne rozpoczynają się o godz.8.00.

Bazę dydaktyczną szkoły stanowi:

• 8 sal lekcyjnych , w tym 2 pracownie komputerowe
  • biblioteka z Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej
  • gabinet logopedy i pedagoga

Szkoła jest dobrze wyposażone w pomoce dydaktyczne.

Baza sportowo- rekreacyjna szkoły składa się z :

• sali gimnastycznej, przebieralni
  •  boisk  , w tym wielofunkcyjnego boiska ze sztuczną nawierzchnią
  • skoczni w dal
  • placu zabaw

Przy szkole znajduje się także park stanowiący miejsce do wypoczynku i rekreacji dla uczniów i mieszkańców Trześni.

Szkoła jest dobrze wyposażona w sprzęt sportowy  i przybory do zabaw i gier ruchowych.

W szkole funkcjonuje także:

• świetlica
  • punkt wydawania gorących posiłków
  • gabinet higieny szkolnej

W szkole prowadzone są liczne zajęcia pozalekcyjne, na które składają się:

• koła przedmiotowe: języka angielskiego, przyrodnicze, historyczne
  • koła rozwijające zainteresowania i zdolności: plastyczne, taneczne, teatralne, sportowe, czytelnicze
  • zajęcia dydaktyczno- wyrównawcze , korekcyjno-kompensacyjne, socjoterapeutyczne, rewalidacyjne  dla uczniów o specjalnych  potrzebach edukacyjnych

Uczniowie biorą udział w wielu konkursach przedmiotowych, artystycznych i sportowych.

Uczymy patriotyzmu poprzez obchodzenie świąt  narodowych ubogacając je piękną oprawą artystyczną przygotowywaną  przez uczniów.

Dzieci uczestniczą w warsztatach edukacyjnych  , wycieczkach, „zielonych szkołach” .

Zapewniamy opiekę logopedy, pedagoga.

Szkoła prowadzi współpracę z wieloma instytucjami i organizacjami wspierającymi materialnie, pedagogicznie i psychologicznie uczniów i rodziców.

Prowadzimy współpracę z rodzicami w różnorodnej formie, np. wywiadówki, pogadanki, lekcje otwarte, konsultacje indywidualne, „rodzicielska skrzynka propozycji”.

ZAŁĄCZNIKI:

Informacje o szkole