- Informacje o szkole

MISJA SZKOŁY

Jeśli się czegoś pragnie, jeśli się do tego wytrwale dąży,

laur zwycięstwa musi do nas należeć-sami po niego sięgniemy!

WIZJA SZKOŁY

Nadzieją uczniów, nauczycieli i rodziców, jest szkoła, w której dba się o pełny i harmonijny rozwój młodego człowieka, wychowując go w duchu chrześcijańskich wartości, umiłowania ojczystej historii, tradycji i kultury, szkoła, w  której ma miejsce autentyczna współpraca i dialog wszystkich podmiotów edukacji.

Myślą przewodnią całokształtu naszych działań są słowa Platona:

"Myśleć  to co prawdziwe, czuć to co piękne i kochać co dobre –  oto cel rozumnego życia"

Nasza szkoła  nosi nazwę Zespół Szkolno - Przedszkolny w Trześni. Została oddana do użytku 3 września 1961 roku.

Cykl kształcenia trwa 8 lat i obejmuje 2 etapy edukacyjne:

I etap klasy I-III

II etap klasy IV-VIII.

Szkoła prowadzi też  oddział przedszkolny, realizujący program wychowania przedszkolnego oraz Przedszkole.

Obwód szkoły obejmuje sołectwo Trześń. Organem prowadzącym szkołę jest Gmina Gorzyce. Nadzór pedagogiczny sprawuje Podkarpacki Kurator Oświaty.

W roku szkolnym 2022/2023 w szkole uczy się 79 uczniów w klasach I-VIII i 26 dzieci w oddziale przedszkolnym.

Do Przedszkola uczęszcza 24 dzieci.

Kadra nauczycielska liczy 22 osoby.

Nauka odbywa się na jedną zmianę.

W szkole działa Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców.

Zajęcia szkolne rozpoczynają się o godz.7:10.

Bazę dydaktyczną szkoły stanowi:

• 8 sal lekcyjnych, w tym pracownia komputerowa,
  • biblioteka z Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej,
  • gabinet logopedy, pedagoga specjalnego i psychologa.

Szkoła jest dobrze wyposażona w pomoce dydaktyczne.

Baza sportowo - rekreacyjna szkoły składa się z :

• sali gimnastycznej, przebieralni,
  •  boisk, w tym wielofunkcyjnego boiska ze sztuczną nawierzchnią,
  • skoczni w dal,
  • placu zabaw.

Przy szkole znajduje się także park stanowiący miejsce do wypoczynku i rekreacji dla uczniów i mieszkańców Trześni.

Szkoła jest dobrze wyposażona w sprzęt sportowy i przybory do zabaw i gier ruchowych.

W szkole funkcjonuje także:

• świetlica,
  • punkt wydawania gorących posiłków,
  • gabinet higieny szkolnej.

W szkole prowadzone są liczne zajęcia pozalekcyjne, na które składają się:

• koła przedmiotowe: języka angielskiego, przyrodnicze, historyczne, matematyczne,
  • koła rozwijające zainteresowania i zdolności: plastyczne, teatralne, sportowe, czytelnicze
  • zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze , korekcyjno-kompensacyjne, socjoterapeutyczne, rewalidacyjne  dla uczniów o specjalnych  potrzebach edukacyjnych.

Uczniowie biorą udział w wielu konkursach przedmiotowych, artystycznych i sportowych.

Uczymy patriotyzmu poprzez obchodzenie świąt  narodowych, ubogacając je piękną oprawą artystyczną przygotowywaną  przez uczniów.

Dzieci uczestniczą w warsztatach edukacyjnych, wycieczkach, „zielonych szkołach” .

Zapewniamy opiekę logopedy, pedagoga i psychologa.

Szkoła prowadzi współpracę z wieloma instytucjami i organizacjami wspierającymi materialnie, pedagogicznie i psychologicznie uczniów i rodziców.

Prowadzimy współpracę z rodzicami w różnorodnej formie, np. wywiadówki, pogadanki, lekcje otwarte, konsultacje indywidualne, „rodzicielska skrzynka propozycji”.