Wizyta w Komendzie Policji

Utworzono dnia 02.04.2017

Wizyta w Komendzie Policji w Tarnobrzegu

Korzystając z zaproszenia i uprzejmości Komendanta Głównego Policji w Tarnobrzegu społeczność uczniowska  klas 4-6 wraz z wychowawcami i nauczycielami wspomagającymi zapoznała się z codzienna pracą policjantów oraz funkcjonowaniem tarnobrzeskiej komendy.

Swoją wizytę rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiego filmu instruktażowego dotyczącego zawodu policjanta, jego praw i obowiązków. Wysłuchaliśmy także bardzo ciekawej prelekcji na temat elementów uzbrojenia i umundurowania, podczas której zobaczyliśmy różne rodzaje broni, pałek, ochronnego umundurowania. Zobaczyliśmy także, jak działa paralizator i jakie są konsekwencje jego użycia. Następnie zwiedziliśmy pomieszczenia „dyżurki”, gdzie „pooglądaliśmy” pracę policjantów przyjmujących zgłoszenia telefoniczne oraz petentów. Kolejnym pomieszczeniem, które nam udostępniono był tzw. „pokój monitoringu”, w którym znajdował się ogromny ekran monitorujący niemalże wszystkie drogi w Tarnobrzegu. Panowie policjanci zaprowadzili nas także do aresztu oraz pokazali wnętrze radiowozu policyjnego, do którego każdy chętnie mógł wejść.

Trzech „szczęśliwców” z klas 4-6 w asyście policjanta przejechało się quadem, co było niesamowitym przeżyciem, a zarazem niespodzianka na pożegnanie.

Aby nie zapomnieć tak pełnej wrażeń wizyty wykonaliśmy wspólne, pamiątkowe zdjęcie, po czym we wspaniałych humorach udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły.

I. Turbiarz.

Wizyta w Komendzie Policji