* Szkolne Koło Wolotariatu

,,Pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata, ale może zmienić świat dla jednej osoby.”

Koło wolontariatuw naszej szkole powstało w 2010 roku. Opiekunem i inicjatorem powstania Koła oraz jego działalności na przestrzeni lat jest pedagog szkolny - Anna Baran. W naszej szkole akcje charytatywne nikogo nie dziwią, nie trzeba też namawiać naszych uczniów do podejmowania nowych wyzwań.Uczniowie wiedzą, że jeśli ktoś chce pomagać, zgłasza się do nas, a jeśli ktoś oczekuje pomocy – to my muna pewno pomożemy. Każdy ma potencjał w sobie, aby zostać Wolontariuszem. Wszyscy mamy możliwość dzielenia się swoim czasem i wiedzą z innymi, dzięki czemu możemy od siebie nauczyć się wielu rzeczy, a zarazem wymieniać się swoimi doświadczeniami. Nasi Wolontariusze wiedzą, że pomaganie jest radością serca, że więcej radości jest z dawania niż z brania.

Uczniowie od samego początku bardzo aktywnie włączali się w pomaganie na różnych płaszczyznach. Naszym hasłem jest między innymi motto : ,,WOLONTARIAT – zmieniamy świat na lepszy”. W Wolontariat zaangażowani są również nauczyciele oraz rodzice. Wspólnie uczymy się wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, uczymy się patrzeć tak, żeby widzieć, czuć i słyszeć głos wołającego o pomoc. Dzień Wolontariusza obchodzony jest piątego grudnia. Jest do dla nas – Wolontariuszy - dzień szczególny i świąteczny. Zapraszamy tego dnia do świętowania całą społeczność szkolną i przedstawicieli innych organizacji, które zajmują się wolontariatem. Przygotowujemy apel, rozmawiamy i dzielimy się doświadczeniami. W naszej szkole każdego roku wybieramy Przewodniczącego Koła Wolontariatu, sekretarza, skarbnika, fotografa oraz wielu aktywnych członków.

Wszystkie akcje, które organizujemy, lub w których uczestniczymy, wynikają z potrzeby serca i przekonania, że warto pomagać. Wolontariusze za tę pomoc nie oczekują nagród, ani wyróżnień. Pokazaliśmy społeczności szkolnej, jak w prosty i radosny sposób potrafimy zmieniać świat na lepszy.