Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Utworzono dnia 19.12.2021

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, czyli dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Z racji tego, że 21 listopada wypadł w niedzielę, przenieśliśmy w naszej szkole obchody tego święta na poniedziałek. Oczywistą sprawą jest to, iż jesteśmy dla siebie życzliwi każdego dnia, nie tylko od święta, ale w tym dniu postanowiliśmy jako społeczność szkolna zaakcentować jeszcze bardziej naszą życzliwość wobec siebie. Wszyscy uczniowie, jak również przedszkolacy, nauczyciele i pracownicy włączyli się w obchody tego wyjątkowego święta. Do skrzynki życzliwości można było wrzucić kartkę, która potem docierała do adresata, a na korytarzu porozwieszane były plakaty zawierające dobre słowa, które można było zerwać i podać dalej. Każdy w spób, jaki sobie wybrał, zaakcentował swoją życzliwość wobec innych. W grupie Słoneczek zajęcia zaczęły się od przypomnienia „magicznych słów”: proszę, przepraszam, dziękuję, dzień dobry i do widzenia. Potem dzieci wysłuchały opowiadania „O zaczarowanym flecie''. Następnie wykonały medale życzliwości, którymi ,,Słoneczka'' obdarowały: pana dyrektora, panią Iwonkę, medale otrzymały również: pani Sylwia, pani Asia, pani Bożenka i pani Kinga oraz uczennice z Samorządu Uczniowskiego. Dzieci wzajemnie przyklejały sobie medale i dodatkowo wykonały pracę ,,Wesołe słoneczka''. Na koniec przygotowały zdrowe drugie śniadanie. Były to pyszne naleśniki szpinakowe z twarożkiem truskawkowym, szpinakowym, waniliowym i domową galaretką z czarnej porzeczki. Słoneczka z wielką radością poczęstowały swoim śniadaniem pana dyrektora, panią Iwonkę i panie nauczycielki.

Dzieci z grupy Biedronki uczyły się dzisiaj piosenki pt. "Bardzo kulturalna piosenka". Każde dziecko wykonało również serduszko dla przyjaciela.

Dzień Życzliwości w klasie 1 rozpoczął się od "Iskierki życzliwości", a potem była burza mózgów: co można komuś podarować, a to nic nie kosztuje ? (uśmiech, serce, czas, dobre słowo czy miły gest). Dzieci otrzymały medale życzliwości, wykonały również uśmiechnięte słoneczko i podarowały wybranej osobie.

Drugoklasiści wykonali kartki życzliwości, które podarowały wybranym osobom.

Uczniowie klasy trzeciej wykonali wspólnie kartkę życzliwości, którą postanowili wysłać do swoich rówieśników ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Turośni Dolnej. Trzecioklasiści udali się do punktu Poczty Polskiej w Trześni, gdzie wysłali przygotowaną kartkę. W klasie również obdarowywali się wzajemnie kartkami  zyczliwości.

Uczniowie klas starszych za pomocą „życzliwej poczty” również obdarowywali się miłymi słowami i pozdrowieniami.

„Dobre słowa nie kosztują dużo, choć czynią wiele dobrego”- dlatego właśnie staramy się być wobec siebie życzliwi każdego dnia.

Życzliwości w naszej szkole

Utworzono dnia 19.12.2021, 21:07