Utworzono dnia 01.02.2015

Andrzejki (znane też jako Jędrzejki lub Jędrzejówki) – wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Niegdyś wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były dla niezamężnych dziewcząt natomiast dzisiaj wszyscy chętnie oddają się tej niezobowiązującej zabawie.

I tak dnia 25.11.2014 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Zabawa oczywiście przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Przyczyniły się do tego uczennice klasy szóstej, które przygotowały dla każdej klasy różnorodne wróżby. Uczniowie wraz z wychowawcami mogli dzięki czarom dowiedzieć się  jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości i wiele innych ciekawych przepowiedni.

Gdy już została zaspokojona ciekawość dotycząca przyszłości wszyscy chętnie oddali się pląsom na parkiecie przy rytmach muzyki przygotowanej przez chłopców z klasy szóstej.

Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy wrócili do domu zadowoleni i pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

Sylwia Krajewska

Marzena Dziadoń