KIERMASZ SŁODKOŚCI WIELKANOCNYCH

Utworzono dnia 11.04.2015

Dnia 30 marca  2015 w naszej szkole odbył się Kiermasz Słodkości Wielkanocnych , zorganizowany przez Koło  Wolontariatu .

Koło wolontariatu naszej Szkoły z okazji Świat Wielkanocnych,  wychodząc naprzeciw zwyczajom, tradycjom wielkanocnym przygotowało program polegający na trosce o drugiego człowieka.

,, Podziel się tym co masz, podziel się sercem i miłością z drugim człowiekiem,,

W program świątecznego kosza  organizowanego  przez naszych wolontariuszy włączyli się uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, rodzice. Wszyscy z uśmiechem oraz otwartym sercem włączyli się w wielkie świąteczne pieczenie słodkości wielkanocnych  – chcąc podzielić się z innymi.

Dzięki otwartości WASZYCH, NASZYCH serc udało nam się przygotować wielkanocne koszyki z żywnością , które trafiły do potrzebujących rodzin.

Kierujemy wielkie podziękowania dla tych wszystkich, którzy włączyli się w naszą akcję. Doceniamy  ten dar serca, uczymy się troski o drugiego człowieka, miłości i wiary w dobro. Warto pomagać. Środki pozyskane ze sprzedaży ciast, słodkości, babek i mazurków wielkanocnych stanowiły kwotę 276,56 zł.

Osobiście Wolontariusze z naszego Koła wraz z opiekunem  dostarczyli paczki  rodzinom.

Dziękujemy  wszystkim-  Rodzicom, Dzieciom, Nauczycielom którzy przyczynili się do wsparcia finansowego naszej inicjatywy poprzez upieczenie świątecznych wypieków oraz sponsorom indywidualnym i Cukierni Motycze, która przekazała ciasto na cel charytatywny.

Koło wolontariatu naszej szkoły ogłosiło również konkurs dla klas IV- VI na najpiękniejszy stół Wielkanocy.

Dziękujemy uczniom kl IV, V i VI oraz  ich Rodzicom za przepięknie przygotowane stoły wielkanocne. Dziękujemy za zaangażowanie, dobrą współpracę przy wykonywaniu stołów.

Miło było popatrzeć z jaką frajdą, wzajemną integracją nastawioną na wspólne realizowanie celów,  uczniowie  pod dyskretnym kierunkiem dorosłych przygotowywali wielkanocne stoły.

Każdy stół był piękny, posiadał symbole świąteczne jakim jest- baranek, jajko, kurczaczek. Dodatkowe dekoracyjne elementy stołów wielkanocnych zachęcały wszystkich do świętowania, zjedzenia śniadania wielkanocnego w gronie rodziny, przyjaciół i najbliższych.

Były też dla nas wszystkich inspiracją do przygotowania w naszych domach Wielkanocnego śniadania, obiadu czy kolacji przy pięknie nakrytym stole.

Wszystkie stoły zdobyły wyróżnienie a ich autorzy otrzymują słodkie nagrody.

,, Człowiek jest wielki nie przez to co ma , lecz przez to ile potrafi dzielić się z innymi,,

Opiekun koła wolontariatu – Anna Baran

Kiermasz słodkości