Projekt "Wszystkie Kolory Świata"

Utworzono dnia 01.02.2015

Nasza szkoła przystąpiła do akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF.

Celem tej akcji jest zebranie środków na zakup szczepionek dla dzieci w Sudanie Południowym oraz pokazanie naszym uczniom, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne.

Na czym polega projekt „Wszystkie Kolory Świata”?

W ramach akcji uczniowie będą przygotowywać specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF. Laleczka ta nie będzie zwykłą szmacianą laleczką – będzie symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom w biednym kraju. Każda laleczka będzie miała swoje imię, kraj z jakiego pochodzi, swoje hobby. Wszystkie te cechy zostaną im nadane przez dzieci, które przystępując do pracy same zdecydują, jakiego kraju reprezentantem ma być ich laleczka. Od nich będzie zależało jaki laleczka będzie miała kolor skóry, jak będzie ubrana i jakie imię będzie nosić. Tymi informacjami dzieci uzupełnią „akt urodzenia laleczki”.

Pierwszym etapem udziału w projekcie jest wybranie sobie dowolnego kraju na świecie i zebrania jak najwięcej informacji o jego mieszkańcach – popularnych imionach, strojach regionalnych, zwyczajach, kulturze, itp. i zapisaniu tych informacji na kartonie A4 ( w postaci plakaty reklamującego dany kraj).

Z wykonanym plakatem należy zgłosić się do pani Sylwii Krajewskiej – koordynatora projektu. Każdy uczeń otrzyma akt urodzenia laleczki oraz wykrój laleczki potrzebny do jej uszycia( laleczki muszą być uszyte zgodnie z wykrojem). Następnie po uszyciu laleczek można będzie przystąpić do jej ozdabiania zgodnie z wybranym krajem, z jakiego będzie pochodzić.

Następnie pod koniec stycznia w naszej szkole zorganizowany będzie ‘Dzień Wszystkich kolorów Świata” na który zostanie zaproszona społeczność lokalna. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie prawdziwemu dziecku z Sudanu Południowego przekazując na ten cel darowiznę (min.10 zł).

Nasza szkoła weźmie udział w konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę. Nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej – Ambasadora Dobrej Woli UNICEF - w zwycięskiej szkole.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!!!

Koordynator akcji

Sylwia Krajewska