Utworzono dnia 25.08.2015

Pożegnanie klasy szóstej

W czwartek 25 czerwca 2015r.w naszej szkole odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klasy szóstej.  Na uroczystość przybyli rodzice absolwentów, władze samorządowe – wójt gminy Gorzyce pan Leszek Surdy, z-ca wójta – pani Lucyna Matyka, przewodniczący rady gminy – pan Krzysztof Maruszak, pani dyrektor Anna Sośniak, nauczyciele i uczniowie pozostałych klas.

Po uroczystym odtańczeniu poloneza nastąpiła ceremonia ślubowania absolwentów i pożegnanie sztandaru oraz przekazanie sztandaru nowemu składowi pocztu. Również przewodnicząca szkoły – Olga Turbiarz przekazała obowiązki nowemu następcy – Julii Guźla.

Absolwenci odebrali świadectwa, nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, osiągnięcia sportowe i działalność w organizacjach uczniowskich. Wręczone zostały również nagrody specjalne: statuetkę „Primus inter pares” otrzymał Kacper Pacura, nagrodę wójta za najwyższy wynik sprawdzianu szóstoklasisty w szkole otrzymały: Weronika Maruszak i Iwona Biernat, nagrodę za najwyższy wynik sprawdzianu szóstoklasisty z pierwszej części otrzymała Weronika Maruszak, natomiast nagrodę za najwyższy wynik z części drugiej otrzymał Kacper Pacura. Wręczona została również nagroda za reprezentowanie szkoły w konkursach piosenki – nagrodę otrzymała Weronika Maruszak.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy szóstej, która rozbawiła, ale także wzruszyła do łez (co niektórych) zebranych na auli gości.

Na koniec wystąpiła klasa piąta żegnając absolwentów i obdarowując ich prezentami.

Absolwentom życzymy owocnych sukcesów w dalszej edukacji!!!

M.Dziadoń, S.Krajewska

Utworzono dnia 25.08.2015, 11:05