Warsztaty zdrowia

Utworzono dnia 11.04.2015

W Dniu 31 marca  2015 nasz szkoła uczestniczyła w warsztatach zdrowia i aktywności które odbyły  się w Tarnobrzegu.

Warsztaty odbywały się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Tarnobrzega.

Nasza szkoła otrzymała zaproszenie do wzięcia udziału w warsztatach i odpowiedziała na nie pozytywnie.

Uczniowie  z klasy IV i V aktywnie uczestniczyli w warsztatach. Przygotowali na tę okoliczność pięknie, wiosennie, zdrowo i zachęcająco  nakryty stół wielkanocny.

Uczniowie zapewniali, że otoczenie, ładnie nakryty stół  ma ogromny  wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Wpływa na jakość spożywania posiłków, to że się nie spieszymy, że chętnie spędzamy czas przy stole, jedząc bez pośpiechu.

Stół przygotowali uczniowie klasy V pod dyskretnym kierunkiem Rodziców.

Uczniowie klasy IV przygotowali wiersze o zdrowiu, zdrowym stylu życia, wolnym od nałogów i używek.

Wiersze zostały napisane osobiście przez dzieci, uczniowie zaprezentowali je na specjalnie przygotowanej tablicy oraz niektóre z nich zostały zaprezentowane podczas recytacji.

Uczniowie promowali również zdrowe jabłka, które przywieźli z sobą na warsztaty, częstując nimi zgromadzonych  z wielkanocnego dużego koszyka.

Udział w warsztatach bardzo podobał się naszym dzieciom, w przyszłości na pewno chętnie będziemy w nich uczestniczyć.

Nasza szkoła w swoim programie wychowawczym i profilaktycznym stawia na promocję zdrowia i profilaktykę, stąd też duże zainteresowanie i otwartość  Pani Dyrektor na takie programy i warsztaty.

Nie ma nic  cenniejszego niż zdrowie, ten tylko się dowie co go stracił.

Więcej informacji na temat warsztatów zdrowia na WWW.echodnia.eu

Opracowała; koordynator i opiekun wyjazdu na warsztaty zdrowia – mgr Anna Baran, pedagog szkolny

Warsztaty zdrowia

Utworzono dnia 11.04.2015, 18:23