Październik w bibliotece szkolnej

Utworzono dnia 28.10.2015

Październik w bibliotece szkolnej.

Hasłem tegorocznych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych było: „Biblioteki szkolne rządzą”.

Na obchody tego święta w naszej bibliotece zostały przygotowane:

• Wystawa: „Cytaty o książce”
  • Kiermasz taniej książki Tuliszków, po zakończeniu którego biblioteka otrzymała 9 darmowych pozycji książkowych.
  • Konkurs plastyczny dla klas „O”- III  na najpiękniejszą zakładkę do książki.

Wyniki:

I miejsce – Patryk Kochowski kl. II

II miejsce – Emilia Gamoń kl. II

III miejsce – Lena Gamoń kl.”0” oraz Filip Salamon kl. II

• Konkurs literacki dla klas IV – VI na wiersz zachęcający do czytania książek.

Wyniki:

I miejsce – Patrycja Jedlińska kl. VI

Wyróżnienia – Sebastian Żyła kl. IV oraz Krystian Żyła kl. VI

Główne obchody MMBSz odbyły się 22 października 2015 roku.  W tym dniu na wypożyczających książki, czekała miła, słodka niespodzianka. Zostały podsumowane także konkursy biblioteczne, jury wyłoniło zwycięzców. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród  rzeczowych odbyło się podczas apelu szkolnego w dniu 27.10.2015 r. Wszystkie zakładki wykonane przez naszych uczniów, zostaną wysłane wybranym dzieciom z Marzycielskiej Poczty. Do tej akcji przyłączyły się dzieci ze świetlicy, a polega ona na pisaniu listów i kartek do ciężko chorych dzieci, tym samym wspieranie ich w walce z chorobą.

Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole przebiegły w serdecznej atmosferze.

Organizator: Bożena Grobelska

Październik w bibliotece szkolnej