Utworzono dnia 12.10.2015

Wycieczka do Łańcuta

8 października 2015r. uczniowie z naszej szkoły z klasy 5 i klasy 6 wraz z wychowawcami oraz uczniowie klasy 4 ze Szkoły Podstawowej we Furmanach razem z wychowawcą udali się na wspólną wycieczkę do Łańcuta.

Po dwugodzinnej podróży na południe Polski dotarliśmy na miejsce. Tam podzieleni na dwie grupy pod opieką przewodników zwiedzaliśmy jedną z najpiękniejszych rezydencji magnackich w Polsce wybudowaną w XVII wieku przez Stanisława Lubomirskiego. Dziedzicem posiadłości był Alfred Potocki, któremu zawdzięczamy obecny wygląd pałacu.

Zwiedzanie zamku zajęło nam około godziny, w tym czasie mogliśmy podziwiać: Salon Narożny, Wielką Sień, Salę pod Stropem, Salę pod Zodiakiem, Czerwony Korytarz oraz wiele innych pomieszczeń. Wystrój wnętrz urzekł nas przepięknymi podłogami, kryształowymi lustrami, żyrandolami z błyszczących kamieni i innymi zabytkowymi przedmiotami, przestronnością i bogactwem zdobień. Mogliśmy podziwiać również portrety mieszkańców pałacu.

Następnie zachwycając się malowniczym parkiem w stylu angielskim udaliśmy się do Oranżerii, gdzie zobaczyliśmy egzotyczne rośliny, żółwie, rybki i inne zwierzątka. W Powozowni mogliśmy zobaczyć kolekcję 55 zabytkowych pojazdów konnych. Ściany Hali zdobione były kolekcją trofeów – żyrafa, nosorożec, hiena, bawoły i inne przywiezione z podróży do Afryki w 1924r. przez ostatniego właściciela pałacu.

Na zakończenie wycieczki zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie na tle pałacu.

Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła nam wielu ciekawych wrażeń.

S. Krajewska

Utworzono dnia 12.10.2015, 09:06