Utworzono dnia 13.02.2016

„Przekaż dziś garść ciepłych słów, a one do Ciebie wrócą znów”

słowa te były myślą przewodnią obchodów Dnia Świętego Walentego, jakie zorganizował w naszej szkole 11 lutego 2016r. Samorząd Uczniowski.

Tradycja świętowania Dnia Zakochanych wywodzi się z XIV-wiecznej Anglii. W Polsce ten obyczaj obchodzony od kilkunastu lat cieszy się coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród młodzieży.  Św. Walenty, patron zakochanych, był chrześcijańskim kapłanem, który według legendy , za czasów cesarza rzymskiego Klaudiusza II udzielał potajemnie ślubów. Robił to wbrew cesarskiemu edyktowi, zabraniającemu udzielania małżeństw (imperium potrzebowało młodych mężczyzn do zaciągu do wojska). Zwyczaj wysyłania kartek walentynkowych sięga 1848 r. Niezależnie od tego, czy wysyła się je dla żartu, czy daje upust swoim prawdziwym, skrywanym uczuciom, nadawca musi pozostać anonimowy.

Samorząd Uczniowski na ten dzień przygotował wiele atrakcji. Rozstrzygnięty został konkurs plastyczno-literacki „Kartka walentynkowa”. Do komisji wpłynęło szesnaście prac, które były bardzo pomysłowe, kolorowe i ciekawe. Spośród wszystkich kartek jury wyłoniło najbardziej oryginalne. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce zajęła Sylwia Baran z klasy 1

II miejsce zajęła Julia Mularz z klasy 1

II miejsce zajął Łukasz Gamoń z klasy 4

Zwycięzcy zostali nagrodzeni pluszakami i pamiątkowymi dyplomami, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali również dyplomy i  serduszka.

Samorząd Uczniowski przeprowadził także konkurs na „Najsympatyczniejszego ucznia w naszej szkole”. Każdy uczeń mógł oddać jeden głos na dowolnie wybranego kolegę lub koleżankę. Przedstawiciele SU zebrali, przeliczyli głosy, a następnie ogłosili wyniki.

Najsympatyczniejszą uczennicą została Marta Ramus z klasy 4 , natomiast najsympatyczniejszym uczniem Dominik Maruszak również z klasy 4.

Później zostały rozdane przez listonoszy kartki walentynkowe, które od kilku dni wpływały do specjalnie przygotowanego pudełka walentynkowego.

Dużą atrakcją wśród uczniów, nauczycieli i rodziców cieszyło się „Drzewko pozdrowień i życzliwości”. Każdy mógł wysłać na specjalnie przygotowanym serduszku pozdrowienia do wybranej osoby i zawiesić je na drzewku.

Podczas imprezy zostały ogłoszone wyniki konkursu „Pozytywnie zakręceni” organizowanego przez Koło Wolontariatu. Celem konkursu było zbieranie plastikowych zakrętek dla chorego Bartka . Uczniowie uzbierali 116 kg zakrętek.

I miejsce zajęła klasa 2

II miejsce zajęła klasa 5