Utworzono dnia 05.06.2017

Obchody Dnia Patrona

w naszej szkole

Dnia 31 maja 2017 roku społeczność naszej szkoły obchodziła niezwykle podniosłą uroczystość  - 14 rocznicę nadania szkole imienia Marii Konopnickiej – wspaniałej poetki i pisarki.

Obchody rozpoczęły się od międzyszkolnego konkursu „MKx2” zorganizowanego przez nauczycieli naszej szkoły: panią Bożenę Grobelską, panią Izabelę Turbiarz i panią Sylwię Krajewską w ramach realizacji projektu „Sandomierz nas połączył” oraz działań w zakresie Narodowego Rozwoju Czytelnictwa – Priorytet 3. Głównym celem konkursu było upowszechnienie twórczości M. Konopnickiej oraz dokonań M. Kopernika. Do rywalizacji przystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr1  i nr 3 z Sandomierza, Szkoły Podstawowej nr 1 z Gorzyc, z  ZS w Sokolnikach oraz z ZSP w Trześni. Uczniowie wykazali się dużą znajomością zagadnienia. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce zajął Maksymilian Piwowar z ZS w Sokolnikach

II miejsce zajęła Weronika Bielecka ze SP nr 1 z Sandomierza

III miejsce zajął Filip Walicki również z SPO nr 1 z Sandomierza

Uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

W drugiej części uroczystości uczniowie klas 1-6 pod kierunkiem pani Bożeny Grobelskiej i pani Izabeli Turbiarz przygotowali program artystyczny przedstawiający twórczość Patronki w czterech porach roku – od wiosny do zimy w słowie, tańcu i piosence. Oprawą muzyczną zajęła się pani Zuzanna Florek, dekoracjami i charakteryzacją pani Bożena Grobelska Uczniowie na wesoło, na ludowo, klasycznie, wiosennie, jesiennie, zimowo, niezwykle barwnie i kolorowo uczcili pamięć i twórczość swojej Patronki – Marii Konopnickiej.

S.Krajewska

Partnerzy ZSP w Trześni:

Urząd Gminy Gorzyce, Firmy: Glaz-Pol – Firma Remontowo- Budowlana, PawBud – Materiały Budowlane, F.H.U. Czerwiński – Usługi Sprzętem Budowlanym, Merkury Market, F.H.U Wik Met – Kowalstwo Artystyczne, Damont – Salon Firmowy, Antek – Ośrodek Szkolenia Kierowców, Zespół Szkół w Gorzycach

Dzień Patronki

Utworzono dnia 05.06.2017, 16:26