Lekcja przyrody

Utworzono dnia 25.05.2017

Niezwykła lekcja przyrody

We wtorek 16 maja 2017r.  na sali gimnastycznej w ciszy i skupieniu oraz podekscytowaniu wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłej lekcji przyrody. Jej głównymi bohaterami stały się węże hodowlane, które przyjechały z Krakowa. Pan Arek hodowca i miłośnik tych gadów - bardzo ciekawie opowiadał o rodzinie węży: o ich potrzebach i środowisku, w którym żyją. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali wykładu. Zachwyceni niecodziennymi „pomocami naukowymi” próbowali dotknąć i pogłaskać to rzadkie dla nas zwierzę, z którym nie mamy przecież do czynienia na co dzień. Były węże małe i duże. Każde dziecko mogło zobaczyć z bliska stworzenie, które jest uważane za nieprzyjemne i obślizgłe, na widok którego przechodzi po ciele gęsia skórka. Teraz już wiemy, że skóra węży jest sucha i ciepła, ponieważ dowiedzieliśmy się, że skóra węża jest pokryta łuskami, które odbijając światło sprawiają wrażenie mokrej. Ciekawostką jest to, że te gady przyjmują temperaturę otoczenia. Uczestnicy pokazu mieli okazję zobaczyć różne rodzaje węży: boa dusiciela, pytony tygrysie, albinosa, czyli węża o jasnym zabarwieniu, którego ciało jest bardzo wrażliwe na dotyk. Mocniejsze uściśnięcie lub uderzenie powoduje u niego sińce, które goją się przez długi okres czasu. Obejrzeli również wylinki, czyli zrzucone naskórki węży. Pokaz cieszył się zainteresowaniem i dostarczył wielu wrażeń na dalszą cześć dnia.

S.Krajewska

Lekcja przyrody