Warsztaty terapii zajęciowej

Utworzono dnia 03.12.2016

Z wizytą w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Gorzycach

Uczniowie z najmłodszych klas  – z klasy 1 i klasy 3 wraz z wychowawcami  byli gośćmi Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gorzycach. Na miejscu bardzo serdecznie przywitała ich pani kierownik Anna Walas i oprowadziła po budynku. Uczniowie poznali organizację zajęć w placówce oraz profile działających w niej pracowni tj.: gospodarstwa domowego, krawiecko-rękodzielniczej, stolarskiej, witrażu, ceramicznej. Poznali także specyfikę rehabilitacji uczestników warsztatów. Mieli okazję pracować wraz z nimi w różnych pracowniach, pod okiem instruktorów. Efektem działań naszych uczniów, pod okiem doświadczonych instruktorów, były wykonane przez nich prace o różnorodnym charakterze, wykonywane różnymi technikami stosowanymi na warsztatach. Uczniowie z klasy 1 wykonali kolorowe drewniane aniołki  oraz  wypychali miniaturowe pluszaki na choinkę. Natomiast dzieci z klasy 3 pracowali w pracowni witrażu, ceramicznej i krawieckiej.

Dziękując opiekunom i kierownictwu za przeprowadzenie tak interesujących zajęć, które sprawiły sporo radości i frajdy naszym uczniom dzieci przekazały własnoręcznie wykonane kartki świąteczne z życzeniami. Tego typu wyjazdy są dla naszych uczniów okazją do integracji społecznej poza granicami własnego podwórka.

S.Krajewska

Utworzono dnia 03.12.2016, 21:46